Rozsáhlá rekonstrukce nádražní budovy v Teplicích: Práce na plné obrátky


Nadraziteplice
0 0 votes
Hodnocení článku

Stavební aktivity na budově v Teplicích jsou v plném proudu. Nádražní budovu v Teplicích obklopuje lešení, které umožňuje probíhající práce na fasádě a střeše po celém obvodu. Pracuje se na instalaci nové střešní krytiny a výměně oken. Současně se provádí restaurátorské úpravy. Bylo odstraněno zastřešení prvního nástupiště směrem k kolejím. Většina prací s celkovou hodnotou 236 milionů korun by měla být dokončena na konci tohoto roku. Poté se začne s další fází projektu, která zahrnuje rekonstrukci interiéru budovy.

Rekonstrukce vnějšího pláště chráněné památkové výpravní budovy začala v srpnu loňského roku. Zaměřuje se na střechu, fasádu, okna, dveře a také úpravy prvního nástupiště a jeho zastřešení. Probíhá instalace nových oken, pokračuje montáží střešní krytiny a hromosvodu. Pod dohledem odborníků se provádějí finální štuky a restaurátorské práce.

V souvislosti s rekonstrukcí prvního nástupiště byl odstraněn přístřešek a peronní sloupky, které procházejí renovací. Připravuje se intenzivní uzavírka prvního nástupiště, která začne 4. srpna a potrvá přibližně dva měsíce. Následně bude následovat výluka trakčního vedení, během které bude postaven nový přístřešek.

Stavebními pracemi se zabývá společnost Chládek a Tintěra. Předpokládané dokončení hlavních stavebních prací je plánováno na konci tohoto roku. Poté bude následovat druhá fáze, která se zaměří na kompletní rekonstrukci interiéru.

Tento projekt je navržen tak, aby byl spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Nástroje pro oživení a odolnost (RRF).


  • Foto: Aktron / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0
  • Zdroj: Správa železnic, státní organizace

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,34981 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20278 KB. | 13.07.2024 - 09:24:45