Modernizace železniční stanice v Rožnově pod Radhoštěm: Otevření bezbariérových nástupišť a nové nádražní budovy


Roznov
0 0 votes
Hodnocení článku

Od února mohou cestující v Rožnově pod Radhoštěm využívat nová bezbariérová nástupiště, a dnes byla slavnostně otevřena i samotná nádražní budova. Kromě toho bylo vybudováno veřejné parkoviště a nový přístupový chodník v její blízkosti. Celý projekt rekonstrukce trval od srpna loňského roku, a jeho celkové investiční náklady dosáhly částky 230 milionů korun.

První fáze rozsáhlé rekonstrukce, zahájená v srpnu minulého roku, byla zaměřena na kolejiště stanice. Nová konfigurace kolejí umožnila vytvořit dvě bezbariérová nástupiště, s přístupem k vlakům prostřednictvím centrálního přechodu. Následně se práce přesunuly k samotné nádražní budově, která prošla citlivou modernizací, včetně výstavby nového technologického objektu.

Generální ředitel Správy železnic, Jiří Svoboda, uvedl: „Rekonstrukce nádražní budovy nám umožnila poskytnout cestujícím rozšířené a moderní zázemí, včetně komerčního prostoru a bezbariérových toalet. Přitom jsme si zachovali původní charakter objektu a citlivě ho propojili s novým technologickým zázemím.“

Nádražní budova v Rožnově je památkově chráněná, a proto probíhalo zpracování projektové dokumentace a stavební práce ve spolupráci s Národním památkovým ústavem. Společnosti SWIETELSKY Rail CZ a EDIKT byly zhotoviteli prací, a projektovou dokumentaci v režimu BIM připravovalo SUDOP Brno. Celkové investiční náklady stavby činí 230 391 537 korun.

Realizace projektu Rekonstrukce železniční stanice Rožnov pod Radhoštěm je spolufinancována Evropskou unií prostřednictvím Nástroje pro oživení a odolnost (RRF), a národní financování je zajištěno Státním fondem dopravní infrastruktury.


Zdroj a foto: Správa železnic, státní organizace


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,12891 s | počet dotazů: 210 | paměť: 20382 KB. | 25.06.2024 - 05:08:46