Modernizace trati z Ústí nad Orlicí do Lichkova: Instalace systému ETCS zvyšuje bezpečnost železničního provozu


ETS
0 0 votes
Hodnocení článku

Společnost AŽD dokončila instalaci jednotného evropského zabezpečovacího systému na úseku trati z Ústí nad Orlicí do Lichkova a na státní hranici s Polskem. Správa železnic slavnostně ukončila práce dnes a trať je připravená pro provoz s dohledem ETCS. Celkové náklady na tento projekt přesáhly 300 milionů korun.

Na této trati je plánován provoz vlaků s kombinací dohledu a mimo dohled systému ETCS. Systém je nyní aktivní na celkem 50,8 kilometru kolejí, kde se nachází 248 nepřepínatelných eurobalíz, které slouží k přenosu informací mezi traťovou a palubní částí evropského zabezpečovače.

Instalace systému ETCS přináší významné zvýšení bezpečnosti železničního provozu. Systém monitoruje pohyb vlaku, sleduje dodržování návěstí a maximální povolené rychlosti. Pokud jsou porušeny, strojvedoucí je nejprve varován a v případě nutnosti je systém schopen i zastavit vlak.

Projekt ETCS Ústí nad Orlicí – Lichkov byl spolufinancován Evropskou unií z Fondu soudržnosti v rámci Programu Doprava 2021–2027. Celkové předpokládané náklady dosáhly 306 032 385 Kč bez DPH, přičemž maximální podpora ze strany Evropské unie činí 85 % z uznatelných nákladů. Státní fond dopravní infrastruktury zajišťoval financování z národních zdrojů.


Zdroj a foto: Správa železnic, státní organizace


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,04275 s | počet dotazů: 220 | paměť: 20536 KB. | 25.07.2024 - 02:36:50