Modernizace nástupišť v Roudnici nad Labem: Pohodlný a bezbariérový přístup do vlaků


Rouidnice
5 1 vote
Hodnocení článku

V Roudnici nad Labem byla slavnostně dokončena rekonstrukce nástupišť, což umožňuje cestujícím pohodlné nastupování do vlaků. Správa železnic provedla tuto rekonstrukci ve spolupráci se společnostmi Chládek & Tintěra a MONZAS od srpna 2021. Celkové náklady na tento projekt dosáhly částky 425 milionů korun.

Díky novému designu nástupišť, které jsou přizpůsobeny moderním vlakům a nacházejí se ve výšce 550 milimetrů nad kolejí, je zajištěn bezbariérový přístup. Tato úprava vyžadovala také změnu konfigurace kolejiště a výstavbu tří nových nástupišť. Existující ostrovní nástupiště bylo rekonstruováno a zvýšeny byly i jeho nástupní hrany.

Podchod prošel zásadní renovací a byly instalovány výtahy, aby byl zajištěn bezbariérový přístup. Výpravní budova prošla potřebnými stavebními úpravami, včetně oprav schodišť a instalace nového orientačního systému.

Nástupiště a podchod byly vybaveny moderním osvětlením a celá stanice je monitorována kamerovým systémem. Byly provedeny nezbytné úpravy trakčního vedení a zabezpečovacího zařízení jak ve stanici, tak i v přilehlých traťových úsecích.

Tato rekonstrukce nástupišť a zřízení bezbariérových přístupů byla financována Evropskou unií prostřednictvím Nástroje pro oživení a odolnost (Recovery and Resilience Facility; RRF) v rámci Národního plánu obnovy.


  • Zdroj: Správa železnic, státní organizace
  • Foto: Marie Čcheidzeová / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,10612 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20268 KB. | 13.07.2024 - 23:39:21