Moderní prosklená nádražní budova v Radotíně otevřena se všestranným zázemím pro cestující


NRad
4 2 votes
Hodnocení článku

Dnes došlo k slavnostnímu otevření nové prosklené budovy na radotínském nádraží, která byla ve výstavbě od srpna minulého roku a stála celkem 53 milionů korun. Tato moderní stavba poskytuje cestujícím pohodlné zázemí v podobě čekárny, prodejny jízdenek, toalet a komerčních prostor. Bezbariérový přístup je samozřejmostí. Stejně jako na nádraží ve Vysočanech, i tato budova má střechu pokrytou pásy s vegetací.

Nová odbavovací hala v Radotíně je součástí modernizace traťového úseku směrem na Smíchov. Nahradila předchozí nádražní budovu, která již nevyhovovala a bude využita jako služebna městské policie.

Ministr dopravy Martin Kupka je přesvědčen, že železnice poskytují občanům Radotína nejrychlejší spojení s centrem hlavního města, a proto jsou vlaky hojně využívané. Očekává, že to platí i o nové moderní nádražní budově.

Prosklená budova má rozlohu 143 metrů čtverečních a kromě základního zázemí nabízí kavárnu s venkovní terasou a gastronomické služby. Plánovaný termín zahájení provozu je na začátku příštího roku, jak uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Budova bude vybavena vytápěním v zimě a chlazením v létě. Automaticky otvírané dveře s vzduchovou clonou zajistí ochranu před venkovním chladem. K dispozici budou informační tabule o odjezdech vlaků s akustickým přepisem pro nevidomé.

Přístup k toaletám pro cestující bude zajištěn přes turnikety, a poplatky lze uhradit jak hotově, tak bezhotovostně. Venkovní terasa bude vybavena stojany pro kola a nabíječkou pro elektrokola.

Celkové investiční náklady na rekonstrukci výpravní budovy ŽST Praha – Radotín činily 53 167 000 Kč a financování bylo navrženo z Nástroje pro oživení a odolnost Evropské unie v rámci Národního plánu obnovy. Firma STRABAG Rail byla zhotovitelem prací.


Foto: Alois2018 / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0 DEED

Zdroj:Správa železnic, státní organizace


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
4 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,40617 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20274 KB. | 12.07.2024 - 19:56:00