Modernizace pražských Vysočan: Další nástupiště slouží cestujícím, dokončení přestavby nádraží se blíží


Vysocany
0 0 votes
Hodnocení článku

V pražských Vysočanech začínají další nástupiště sloužit cestujícím, jelikož práce na přestavbě nádraží Praha-Vysočany pokračují rychlým tempem. Zbývající dvě nástupiště jsou již hotová a poskytují bezbariérový přístup díky novým výtahům, stejně jako prvnímu již otevřenému nástupišti. Stavbaři teď dokončují druhý podchod, který propojí všechna nástupiště s ulicemi Bratří Dohalských a U Vinných sklepů ve Vysočanech. Nová odbavovací hala také disponuje veřejnými toaletami.

Tato modernizace stanice je součástí rekonstrukce 15 km dlouhého úseku směrem do Mstětic, která začala před třemi lety. V samotných Vysočanech byla na podzim minulého roku otevřena nová odbavovací hala a první bezbariérové nástupiště.

Do poloviny června budou nová a stávající provizorní nástupiště ve stanici využívána střídavě kvůli vkládání nových výhybek. Současně dojde k zrušení pracoviště výpravčích, a provoz bude odtud dálkově řízen dispečery z pražské Balabenky.

Paralelně probíhají práce i ve stanici Praha-Horní Počernice, kde se připravuje nové nástupiště a rekonstruuje nádražní budova. Očekává se, že kompletní dokončení této akce s celkovými investičními náklady ve výši 4,5 miliardy korun nastane na začátku příštího roku.

Tato stavební realizace je spolufinancována Evropskou unií prostřednictvím Nástroje pro propojení Evropy (CEF).


Foto:


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,30260 s | počet dotazů: 213 | paměť: 20616 KB. | 29.05.2024 - 12:39:48