Revitalizace Lovosického nádraží: Obnova fasády a vnitřních prostorů


Lov
0 0 votes
Hodnocení článku

V Lovosicích se letos na jaře rozjedou stavební práce, které obnoví původní nádheru místního nádraží. Budova z roku 1968 projde renovací fasády a střechy a vnitřní prostory budou vylepšeny pro pohodlnější cestování. Tato revitalizace také přinese významné snížení provozních nákladů. Očekává se, že práce budou dokončeny příští léto.

V současnosti se dokončuje bezbariérový přístup ke všem nástupištím na stanici Lovosice. Stavební činnost však neustane ani v nadcházejících měsících, pouze se přesune do samotné nádražní budovy. Její podobu navrhl architekt Josef Danda a dokončena byla společně s celkovou přestavbou stanice v roce 1968.

Stavbaři provedou úpravy vnitřního uspořádání budovy, což zvýší funkčnost veřejných prostor. Fasáda a střecha budou zatepleny. Rekonstrukce zdrojů vytápění, rozvodných sítí a elektroinstalací přispěje k významné úspoře provozních nákladů. V blízkosti nádražní budovy vznikne parkoviště P+R s nabíjecími stanicemi pro elektromobily a stojany na kola.

Společnost OHLA ŽS, která předložila vítěznou nabídku ve výši 176 644 170 korun, bude provádět práce. Původně odhadovaná hodnota zakázky činila 195 milionů korun. Stavbu financuje Státní fond dopravní infrastruktury.


Zdroj a foto: Správa železnic, státní organizace


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,16140 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20430 KB. | 22.04.2024 - 10:08:38