Renovace křižovatky Mileta v Hradci Králové: Zvýšení kapacity a bezpečnosti dopravy


Rekonstukce
1 1 vote
Hodnocení článku

Dne 21. března 2024 Ředitelství silnic a dálnic zahájilo renovaci křižovatky Mileta v Hradci Králové. Po dokončení této úpravy bude křižovatka schopna lépe zvládat zvýšený dopravní tok a poskytne nové bezproblémové přechody pro chodce a cyklisty mezi Moravským Předměstím a centrem města.

Hlavními změnami po renovaci bude výrazná úprava a rozšíření světelné křižovatky a přidání nových pruhů pro odbočení doprava. Nové budou také zastávky MHD a čtyři podchody pro chodce a cyklisty pod křižovatkou. Ředitelství silnic a dálnic plánuje také vybudovat sdružené pruhy pro chodce a cyklisty. Celkové náklady na práce přesahují půl miliardy korun a mají být dokončeny do roku 2026.

Ministr dopravy Martin Kupka uvedl: „Tato dlouho očekávaná rekonstrukce zvýší kapacitu křižovatky Mileta, která je klíčovým spojovacím bodem pro tranzitní dopravu a také pro Moravské Předměstí a Benešovu třídu. Nové úpravy zajistí bezpečnější průchod pro chodce a cyklisty.“

Křižovatkou Mileta prochází mnoho sanitních vozidel a návštěv do fakultní nemocnice v Hradci Králové. Další křižovatka bude vybudována u sídla Zdravotnické záchranné služby, která propojí areál nemocnice. Celkově se tedy očekává zlepšení dopravní situace v celém městě.

Generální ředitel ŘSD Radek Mátl uvedl: „Křižovatka Mileta je jedním z nejdůležitějších dopravních uzlů v Hradci Králové, a její renovace byla požadována po více než 20 let. S novými úpravami bude schopna lépe zvládat zvýšenou dopravní zátěž a odpovídat současným požadavkům města.“

Ředitelství silnic a dálnic momentálně realizuje celkem 245,4 kilometrů nových staveb, z toho 190,8 km dálnic a 54,6 km silnic první třídy. V další fázi se plánuje dalších 127,5 km dálnic a silnic první třídy.


Zdroj:Ředitelství silnic a dálnic s. p.
Foto: Vygenerováno pomocí AI  – Bing AI


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
1 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,10212 s | počet dotazů: 213 | paměť: 20422 KB. | 22.04.2024 - 07:44:05