V centru Hradce Králové bude zahájena rozsáhlá údržba Pražského mostu


0 0 votes
Hodnocení článku

Na začátku příštího týdne započnou přípravné práce na opravu a údržbu Pražského mostu v centru Hradce Králové. Zhotovitel na místě provede obnovu protikorozní ochrany, montáž nových sítí proti ptactvu a opravu chodníků. Během prací, které stavbaři dokončí do konce července, bude most uzavřen pro dopravu a pěší pouze z jedné části. Cena za údržbu mostu vyjde přibližně na šest milionů korun bez DPH. Stavbaři plánují dokončit práce do konce července. „Snažíme se, aby každý rok prošel stavební úpravou alespoň jeden most. V roce 2022 to byl například Moravský most u zimního stadionu, u kterého jsme také v podobném termínu zajišťovali nutnou údržbu. Veškeré práce byly navíc konzultovány s památkáři a památkovou péčí, kam tento úsek spadá,“ dodává k plánu ředitel Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil.

„Technické služby se na údržbu mostů připravují pravidelně každý rok. Letos pravidelná údržba vyšla právě na frekventovaný Pražský most z důvodu konání mezinárodního triatlonového závodu Ironman, u kterého povede letos kolem mostu v polovině srpna hlavní trasa závodu, ale také z důvodu připravené projektové dokumentace zhotovitelem,“ vysvětluje náměstek primátorky pro oblast správy městského majetku a Technické služby Hradec Králové Pavel Vrbický. Přípravné práce bez dopravních omezení by měly trvat do konce března.

Dopravní řešení po mostě nyní připravuje společně s městským dopravním odborem zhotovitel stavebních a udržovacích prací. Průjezd bude umožněn pro MHD a složky integrovaného záchranného systému, pro pěší bude průchozí vždy jen polovina mostu. Pro osobní automobily zhotovitel zatím hledá nejoptimálnější řešení. Stejně jako u MHD se uvažuje pouze o částečném omezení provozu po jedné straně mostu.

Pražský most je jednobloukový secesní ocelový most z roku 1910. V roce 1912 byl podle návrhu architekta Kotěry doplněn o 4 kiosky a další drobný mobiliář. Na předmostí z každé strany vždy jeden kiosek na kruhovém (na východním, k městu) a oválném půdoryse (na západním).

Zdroj a foto:

Technické služby

Hradec Králové


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,11937 s | počet dotazů: 207 | paměť: 20348 KB. | 22.04.2024 - 06:39:27