Na mostě Edvarda Beneše v Ústí nad Labem dojde k omezení dopravy


5 1 vote
Hodnocení článku

Most Dr. Edvarda Beneše se ve dnech 28. a 29. října zcela uzavře pro silniční dopravu. V následujících dnech se na něj vrátí automobilová doprava, pro hromadnou dopravu bude most nepřístupný až do konce plánované rekonstrukce. Ve dnech 28. a 29. října, kdy bude most přístupný pouze pro pěší, dojde k úpravě jízdních pruhů. Autobusy a trolejbusy začnou od tohoto data až do ukončení rekonstrukce využívat náhradní trasu přes Mariánský most. Z toho důvodu dojde ke zrušení zastávky Ústí nad Labem, Krajský soud. Veškeré detaily ke změnám jízdních řádů a úpravě zastávek poskytne Dopravní podnik města Ústí nad Labem.

Ústecký kraj, který je majitelem mostu Edvarda Beneše, připravuje jeho kompletní rekonstrukci. V tuto chvíli má pravomocné stavební povolení a připravuje podklady pro soutěž na stavební firmu, která se rekonstrukce zhostí. V příštím roce by měla začít výstavba provizorní lávky pro pěší, která je nutná také k přeložení veškerých sítí. Následně se přistoupí k vlastní rekonstrukci, ta by měla být hotová do konce roku 2025.

Úprava provozu na mostě vzešla z pravidelné diagnostiky, při které bylo toto řešení doporučené v zájmu zachování jeho maximálního využití do doby rekonstrukce.

 

Zdroj:

Ústecký kraj

Foto:

Dr.Bernd Gross, commons.wikimedia


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,89902 s | počet dotazů: 205 | paměť: 20321 KB. | 11.04.2024 - 23:49:20