Národná diaľničná spoločnosť (NDS)navýšila pro rok objem finančních prostředků na opravy mostů


0 0 votes
Hodnocení článku

V minulém roce společnost zabezpečila kompletní rekonstrukci pěti mostních objektů. Pro tento rok jsou naplánované opravy dalších sedmi mostů a pro stavební společnosti je připraveno více než 20 miliónů eur. Minulý rok NDS komplexně opravila tři mostní objekty na D1 (Východná, Liptovský Ján a Vlachy). Opravou prošel také most u českých hranic (Sekule) a nad rychlostní komunikací R1 u Nitry. Kromě komplexních oprav NDS věnovala pozornost také opravám na mostě Lanfranconi v Bratislavě. Sanovala středové římsy, zajistila osvětlení parkovacích ploch pod mostem a osvětlení cyklistických chodníků na mostě a aktuálně zde probíhá výměna zábradlí.

V roku 2024 tak plánuje NDS obnovit sedm mostů. Dva na úseku dálnice D1 Trnava – Horná Streda, jeden v okolí Trnavy na R1, jeden na D1 na Liptove, dva v okolí Zvolena a jeden mostní objekt u Galanty. Z toho logisticky nejnáročnější opravou bude obnova mostu v křižovatce R1 a D1 u Trnavy, která je plánovaná v nejbližších měsících a vyžádá si také dopravní obmezení, o kterých bude NDS v předstihu informovat.

Investiční prostředky na opravy mostů jsou získány  ze státního rozpočtu a ze zdrojů NDS, především z příjmu za výběr mýta a prodeje dálničních známek.

 

Zdroj a foto:

Národná diaľničná spoločnosť


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,06820 s | počet dotazů: 206 | paměť: 20264 KB. | 15.06.2024 - 08:05:38