Pokrok v rekonstrukci teplické nádražní budovy: první fáze blíží se ke konci


Teplice
4.5 2 votes
Hodnocení článku

První fáze rekonstrukce teplické nádražní budovy je téměř dokončena. Lešení, které dlouho zakrývalo obnovovanou fasádu tohoto památkově chráněného objektu, se pomalu stahuje. Stavební aktivity se nyní soustředí zejména na 1. nástupiště, kde probíhá práce na restaurování historického zastřešení. Hlavní část této stavební fáze by měla být hotova ještě letos, dokončení celého projektu je plánováno na únor příštího roku. Po dokončení této fáze se stavební práce zaměří na vnitřní prostory rozlehlého nádražního objektu.

Celý proces rekonstrukce začal v srpnu loňského roku a jeho cílem je obnova střechy a fasády historické nádražní budovy, včetně výměny oken a dveří. Renovace zahrnuje také 1. nástupiště a jeho zastřešení.

V současné době probíhají restaurování fasády a malování na straně obrácené k ulici. Právě nyní se dokončuje osazování oken, a na budově pošty je montována střecha. Začaly se také bourací práce u vstupních dveří a současně se zahájila výroba nových dveří. V suterénu se provádějí úpravy vzduchotechniky a elektroinstalace.

Nicméně největší objem stavebních prací se v současnosti odehrává na 1. nástupišti a jeho přístřešku, což vedlo k dočasné výluce na přilehlé staniční koleji od srpna. Podařilo se již dokončit nástupní plochu a osadit první restaurované historické litinové sloupy pro zastřešení nástupiště.

Celkové investice do první fáze této stavby činí 325 milionů korun a provádí je společnost Chládek a Tintěra. Projekt je také podporován Evropskou unií prostřednictvím Nástroje pro oživení a odolnost (Recovery and Resilience Facility; RRF).

Na druhou fázi stavby, která zahrnuje kompletní rekonstrukci interiéru historické budovy, se právě nyní dokončuje projektová dokumentace.

Správa železnic se zítra připojí ke dni otevřených dveří ve vybraných městských objektech v Teplicích. V době od 10 do 15 hodin bude v vestibulu nádraží k dispozici informační stánek, kde se zájemci dozví více informací o rekonstrukci této historické budovy.


  • Foto: Zákupák / Volné dílo / Wikimedia Commons
  • Zdroj: Správa železnic, státní organizace

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
4.5 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,24114 s | počet dotazů: 215 | paměť: 20292 KB. | 13.07.2024 - 00:29:51