Rozsáhlá rekonstrukce historické nádražní budovy v Žatci zahájena


Zatec
0 0 votes
Hodnocení článku

Železniční správa zahajuje restauraci historické nádražní budovy v Žatci. Firma Chládek & Tintěra bude provádět stavební práce v hodnotě téměř 99 milionů korun. Do konce příštího roku projde renovací nejen střecha a fasáda, ale také odbavovací hala a toalety pro cestující. Přidáním nového výtahu z přednádražního prostoru se také zvýší pohodlí cestujících.

Tento týden dojde k předání staveniště ve stanici. Budova z roku 1873 čeká na opravu střechy, fasády, omítek a výměnu dlažby. Stavbaři provedou renovaci i nástupištního přístřešku. Obnovením původních střešních světlíků a odstraněním přístavby se také napraví nevhodné zásahy do historické podoby budovy.

Odbavovací hala včetně pokladen a zázemí několika dopravců projde také renovací. Cestující ocení nový výtah a přehlednější informační systém, který bezbariérově propojí halu s přednádražním prostorem.

V budově vznikne nový komerční prostor a stávající provozovatel kadeřnických služeb podstoupí částečný přesun. Úpravy také zlepší pracovní podmínky zaměstnanců Správy železnic, jak na pracovišti řízení provozu, tak i v administrativních prostorách.


Zdroj a foto: Správa železnic, státní organizace


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,09078 s | počet dotazů: 210 | paměť: 28785 KB. | 23.02.2024 - 07:26:18