Historická budova v Žatci oslavuje 150 let své existence a opět se stane ozdobou města


Zatec
0 0 votes
Hodnocení článku

Správa železnic v současnosti hledá vhodného zhotovitele, který provede celkovou opravu nádražní budovy ve stanici Žatec. Tento památkově chráněný objekt byl postaven v roce 1873 a letos slaví 150 let od svého vzniku. Během opravy budou provedeny změny v podobě nové střechy a fasády, modernizace prostorů pro cestující a zajištění bezbariérového přístupu. Celkové náklady na tuto rekonstrukci jsou odhadovány na téměř 90 milionů korun. Práce budou rozděleny do několika etap a dokončeny v roce 2026.

Nádražní budova ve stanici Žatec byla v roce 2020 prohlášena kulturní památkou, a proto se po opravě její vzhled výrazněji nezmění.

Během renovace budou obnoveny fasáda a odstraněny historicky nevhodné úpravy budovy. Původní střešní světlíky budou také restaurovány a nepůvodní přístavby odstraněny. Celkově bude provedena komplexní renovace střechy, pláště budovy, nástupištního přístřešku a veřejně přístupných prostor včetně toalet. Bezbariérový přístup z ulice pro cestující bude zajištěn pomocí výtahu. Revitalizace se také dotkne okolních ploch v blízkosti nádražní budovy.


Zdroj a foto: Správa železnic, státní organizace


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,09509 s | počet dotazů: 213 | paměť: 20573 KB. | 30.05.2024 - 07:17:18