Od června se na části šumavských lokálek uplatní letní jízdní řád


Kajov
5 1 vote
Hodnocení článku

Mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem budou vlaky jezdit podle letního jízdního řádu od 1. června do 3. září. Tato změna byla provedena ve spolupráci se Správou železnic, Jihočeským krajem a dopravcem GW Train Regio. Důvodem je zjištění špatného stavu železničního svršku během preventivní prohlídky trati na konci zimy, což nebylo očekáváno.

Správa železnic plánovala dlouhodobě opravu této trati, která měla začít již letos. Nicméně diagnostická měření během běžné kontroly po zimním období odhalila problémové úseky, které nebylo možné udržet v souladu s platnými normami pro standardní traťovou rychlost. Aby se udržel plynulý provoz na šumavských lokálkách i během letního období, kdy region navštěvuje mnoho turistů, rozhodla se Správa železnic zavést letní jízdní řád na trati. Toto opatření bylo předem projednáno se zadavatelem dopravy, tedy Jihočeským krajem, a také s dopravcem GW Train Regio.

Na trati budou provedeny nezbytné úpravy, které zahrnují tzv. pomalé jízdy. Bez těchto úprav by se výrazně ovlivnila pravidelnost vlaků. Po skončení letního provozu se Správa železnic pustí do opravy trati, která zahrnuje výměnu kolejnic, pražců a přejezdových konstrukcí, čištění kolejového lože a opravy odvodnění. Práce začnou 4. září a potrvají až do 30. listopadu.


  • Foto: Martin Kacetl / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0
  • Zdroj: Správa železnic, státní organizace

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,23088 s | počet dotazů: 203 | paměť: 20509 KB. | 27.05.2024 - 00:52:03