V Jihočeském kraji vyjedou skibusy na čtyři trasy


DSCN5325
0 0 votes
Hodnocení článku

Autobusy umožňující přepravu zimního vybavení budou jezdit od 18. prosince 2021 do 13. března 2022 a spojí většinu velkých regionálních měst se zimními lokacemi Jihočeského kraje.  První linka zajistí spojení Českých Budějovic a Českého Krumlova s Lipnem nad Vltavou. Tato linka kromě víkendového provozu pojede i v období jarních prázdnin pro tyto dva okresy. Cestující s platným jízdním dokladem mají nárok na slevu 30 % z jednodenního skipasu ve skiareálu Lipno. Druhá linka spojí České Budějovice, Prachatice a Vimperk se šumavským Zadovem. Zimní spoje budou jezdit ve víkendovém provozu. Cestující s platným jízdním dokladem budou mít nárok na 20 % slevu z jednodenního skipasu  v Lyžařském areálu Zadov (Areál Kobyla a Lanová dráha Zadov – Churáňov).

Třetí linka spojí Tábor, Písek, Strakonice, Vimperk s šumavským centrem Kvildou. Zimní spoje budou jezdit v rámci víkendového provozu. I z této linky budou mít cestující po předložení platného jízdního dokladu slevu 20 % z jednodenního skipasu na Vleku Nové Hutě a ve Skiareálu Kvilda. Ve Vimperku bude umožněn vzájemný přestup mezi linkou na Kvildu a linkou na Zadov, a to jak ranní cestou tam, tak odpolední cestou zpět.

Poslední linka letošního systému pojede z Českých Budějovic, přes Trhové Sviny na Hojnou Vodu v Novohradských horách, kde se nachází upravené stopy pro běžecké lyžování. Spoje umožňující přepravu zimního vybavení budou taktéž ve víkendovém provozu.

Na systému Jihočeských zimních linek bude uplatňován smluvní tarif dopravců (tj. jednotný tarif Jihočeského kraje) a bude zde akceptována Jihočeská  jízdenka JIKORD plus, která nabízí zvýhodněné cestování především pro rodiny či skupiny 2 osob.

Další informace najdou zájemci na stránkách společnosti JIKORD s.r.o.

Zdroj:JIKORD s.r.o.

Ilustrační foto: B.Borová, IZDoprava.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,66792 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20523 KB. | 29.05.2024 - 09:39:24