V Českých Budějovicích vyjede do ulic adventní autobus


0 0 votes
Hodnocení článku

Své první cestující svezl adventní autobus už v pátek 1. prosince, po celý den bude nasazený na lince 11. V sobotu 2. prosince pak na lince 7 a první adventní neděli 3. prosince bude vánoční autobus vypraven na lince 1. Také o víkendu bude jezdit od brzkých ranních hodin až do posledních spojů před půlnocí.  Křižovat bude jihočeskou metropoli na různých linkách až do oslav Tří králů 6. ledna 2024. Adventní autobus letos opět ozdobili studenti oboru Aranžér českobudějovické Střední školy obchodní a vůz tentokrát zkrášlují motivy zimních Českých Budějovic. Stejně jako loni, kdy se zdobení adventního vozu studenti ujali poprvé, v rámci výuky navrhli, vyřezali a připravili motivy na polep autobusu a dostali příležitost také sami polep aplikovat v dílně dopravního podniku. Jako každý rok pak vánoční atmosféru podtrhli elektromechanici dopravního podniku, kteří instalovali světelnou výzdobu.

Vánoční čas kromě adventního autobusu v českobudějovické MHD doprovodí také dvě akce. Na 5. prosince chystá dopravce Mikulášskou jízdu, jejímž cílem bude svézt co nejvíce čertíků a andílků. K tomu bude vyhrazen právě vyzdobený autobus.

V týdnu před Štědrým dnem chystá Dopravní podnik města České Budějovice akci na běžných linkách MHD. Cestující si budou moci zazpívat vánoční koledy se studenty z českobudějovické konzervatoře.

 

Zdroj a foto:

Dopravní podnik České Budějovice


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,13707 s | počet dotazů: 206 | paměť: 20058 KB. | 25.06.2024 - 14:25:43