V Pardubicích budou jezdit nové trolejbusy Škoda 32 Tr


0 0 votes
Hodnocení článku

Dopravní podnik města Pardubic navázal na dlouholetou spolupráci se Škoda Group a do své flotily si objednal nové dvanáctimetrové trolejbusy Škoda 32 Tr. Kontrakt v hodnotě přesahující 107 milionů Kč zahrnuje výrobu osmi trolejbusů, které budou dodány v polovině roku 2025. Všechna vozidla budou vybavena trakčními bateriemi pro jízdu bez trolejového vedení, nabídnou také moderní vybavení, jak pro cestující i řidiče. Čtyři trolejbusy Škoda 32 Tr výrobce osadí bateriemi s dojezdem minimálně 12 km. Druhá polovina dodávky získá malou trakční baterií umožňující nouzový dojezd. Trolejbusy nabídnou také moderní informační, odbavovací i kamerový systém, poskytující pohodlný a bezpečný zážitek z cestování.

„V Pardubicích je v současné době v provozu 62 trolejbusů, které všechny dodala společnost Škoda Group. Ve flotile je k dispozici devět 15metrových trolejbusů, všechny ostatní jsou dlouhé 12 metrů. Během května se k nim připojí deset dalších ze smlouvy, kterou Škodovka uzavřela s pardubickým dopravním podnikem v červenci 2023. Po uskutečnění dodávky z právě podepsané smlouvy bude mít náš dopravní podnik polovinu trolejbusového vozového parku vybavenu vozy s trakčními bateriemi. Je to významná přidaná hodnota pro provoz a umožňuje nám podstatně efektivněji řešit dopravní obslužnost“, konstatuje Tomáš Pelikán, ředitel DPMP a.s.

Trolejbus Škoda 32 Tr je dvanáctimetrové, plně nízkopodlažní vozidlo. Vůz je klimatizován, a to jak v prostoru pro cestující, tak v kabině řidiče. Je vybaven moderním informačním systémem, USB porty pro dobíjení mobilních zařízení a pohodlnými sedadly. Varianta pro Pardubice má instalovány poloautomatické sběrače. Úspory elektrické energie je dosaženo prostřednictvím rekuperace brzdné síly. Základní technické parametry:

Délka vozidla bez sběračů je 12 000 mm

Šířka vozidla je 2 550 mm

Výška včetně sběračů je 3 370 mm

Trolejbus může dosáhnou maximální rychlost 65 km/h

Nástupní plošina je manuálně ovládaná u druhých dveří

 

 

Zdroj a foto:

Škoda Transportation


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,12412 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20261 KB. | 22.06.2024 - 22:44:51