Ministerstvo dopravy a Svaz měst a obcí ČR se dohodly o Centrálním registru vozidel


0 0 votes
Hodnocení článku

Ve středu 25. července proběhlo setkání ministra dopravy Pavla Dobeše a předsedy Svazu měst a obcí ČR Dana Jiránka, které se týkalo problémů nového registru vozidel. Obě strany se dohodly na tom, že setrvají u nového registru vozidel a navzájem se ubezpečily o tom, že budou postupovat ve vzájemné součinnosti tak, aby agenda CRV mohla být nadále vykonávána bez problémů.

Ministr dopravy Pavel Dobeš na jednání vysvětlil veškeré problémy registru vozidel, včetně výpadků komunikace aplikace CRV se systémy Policejního prezidia ČR, kde bylo potvrzeno, že zavinění nebylo ani v jednom případě na straně ministerstva dopravy, respektive aplikace Centrálního registru vozidel. „Jednoznačně deklaruji svou osobní odpovědnost za funkčnost registru vozidel a dělám vše, co je v mých silách, aby agenda mohla být vykonávána a k dalším výpadkům už nedocházelo,“ uvedl ministr dopravy Pavel Dobeš, který připustil, že úředníci na ORP nebyli zejména s ohledem na nedostatek času proškoleni v dostatečné míře. „Všem úředníkům i občanům se ještě jednou omlouvám za komplikace, se kterými nikdo nepočítal. Chystáme další kroky, které povedou ke zlepšení odborné zdatnosti úředníků na ORP,“ dodal ministr Pavel Dobeš.

Předseda Svazu měst a obcí ČR Dan Jiránek během jednání konstatoval, že chápe legislativní důvody, které vedly ke spuštění nového registru vozidel.„Stávající situace na obcích je pro nás neudržitelná, je nezbytné ji okamžitě řešit a zabránit dalším problémům. Jsem rád, že jsme dospěli ke shodě a ministerstvo dopravy se postavilo čelem také k řešení kompenzací,“uvedl Dan Jiránek.

Odbavení žadatelů potrvá na registračních místech až do připojení se základními registry delší dobu. Je to dáno také množstvím oprav, které úředníci do registrů musí zanášet a které jsou důsledkem chyb v předchozích registrech za posledních dvacet let. „Chyby a nedostatky se daří díky úředníkům na přepážkových místech postupně odstraňovat. Jejich informace a podněty jsou velice důležité k tomu, aby se zlepšoval samotný výkon agendy,“ řekl už dříve ministr dopravy Pavel Dobeš.

Za účelem těsnější komunikace obou stran vznikla už minulý týden pracovní skupina složená ze zástupců ministerstva a IT odborníků obcí. Součástí této spolupráce je také každodenní vzájemné informování o aktuální situaci nového registru vozidel.

Tolik Tisková zpráva MD ČR z 25.7.2012

Připomeneme si ještě mimořádnou tiskovou konferenci z 24.7.2012 v 18.30 hod. na MD

Ministr Pavel Dobeš zopakoval důvody posledního kolapsu registru, který byl způsoben přetížením serveru Policejního prezidia ČR, a znovu vysvětlil, co stojí za příčinami veškerých problémů registru. Dále zopakoval také svůj závazek vůči premiérovi Petru Nečasovi, podle jehož ultimáta by měl ze své funkce odstoupit tehdy, když systém do pátku 27. července nebude fungovat bez kolapsů.

Potíže registru si vyžádaly první personální změny. Ministr dopravy na konferenci oznámil odvolání vrchního ředitele Úseku silniční a vodní dopravy Karla Pešky a uvedl, že až do odvolání pozastavil osobní ohodnocení náměstka Ivo Tomana, státního tajemníka Miroslava Drobného, ředitele Odboru provozu silničních vozidel Petra Musila a vedoucího oddělení ICT a centralizovaného nákupu Jakuba Feruse, pod které agenda CRV spadá.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,10970 s | počet dotazů: 201 | paměť: 20509 KB. | 25.05.2024 - 16:42:45