Z ochranného pásma dálnic bylo odstraněno již 691 billboardů


Ministerstvo dopravy ČR sděluje ve své tiskové zprávě, že ke dni 29.8.2018  byl odstraněn uvedený počet billboardů. Zatímco od září loňského roku do srpna to bylo žalostně málo(1 – 2 billboardy denně), nyní se daří likvidovat 8 reklamních zařízení denně. Většinu nelegálních poutačů odstranili sami majitelé, 94 kusů pak pracovníci středisek správy a údržby dálnic. Nejvíce reklam bylo odstraněno z dálnice D1, D11 a D2. Celkově bylo za necelý rok odstraněno z ochranného pásma dálnic mimo souvisle zastavěné území 691 reklamních poutačů, což je zhruba polovina všech billboardů na dálnicích.

Postup podle zákona o pozemních komunikacích je administrativně velmi náročný. Ke každému reklamnímu zařízení musí ministerstvo dopravy prověřit v rámci svého silničního správního úřadu, že je jeho provoz opravdu v rozporu s právními předpisy a jsou splněny podmínky pro jeho odstranění. Cílem ministerstva dopravy je odstranit do konce roku drtivou většinu reklamních ploch z ochranného pásma dálnic.

Největší vlastník billboardů, společnost Czech Outdoor, uzavřela s Ministerstvem dopravy dohodu o konečném termínu demontáže zbytků billboardů stojících podél dálnic.  Při společném jednání došli zástupci firmy a ministerstva k reálnému termínu v horizontu měsíce září. Doposud firma již odstranila 477 billboardů z celkového počtu 661 kusů. Zdroj: MDCR

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,38564 s | počet dotazů: 208 | paměť: 20267 KB. | 21.06.2024 - 12:28:37