Dostavba dálnice D8 se opět zastavuje


0 0 votes
Hodnocení článku

Pro řidiče je stavba dálnice D8 dlouhodobě očekávaná dopravní spojnice a pro obyvatele několika obcí v Ústeckém kraji i Ústí nad Labem spíš toužebný sen. Aktivita Společnosti ochránců životního prostředí a následný kolotoč s projednáváním si však vyberou svou daň. Stavba se dokončí s výrazným zpožděním. Zopakujme si alespoň, jak vypadá situace k dnešnímu dni.

 Krajský soud v Ústí nad Labem zrušil kvůli vadám řízení rozhodnutí Krajského úřadu Ústeckého kraje ze dne 20. 4. 2012, kterým úřad zamítl odvolání ekologů proti povolení dostavby dálnice D8. Celá záležitost se tak vrací zpět na krajský úřad k dalšímu řízení. Proti udělenému územnímu rozhodnutí a stavebnímu povolení se odvolala Společnost ochránců životního prostředí v čele s aktivistou Lubomírem Studničkou.

Soud konstatoval, že se úřad dostatečně vypořádal se všemi námitkami žalobce, tudíž k vadám řízení nedošlo na straně krajského úřadu. Důvodem ke zrušení rozhodnutí byla nemožnost soudu přezkoumat námitku žalobce k procesu EIA a SEA. Soud k přezkoumání požadoval předložit od MŽP 17 let starou dokumentaci. Ta však v plném rozsahu již neexistuje.

Krajský úřad bude v rámci svých kompetencí pokračovat v odvolacím řízení a nové rozhodnutí vydá v zákonné lhůtě dvou měsíců. Poté se bude ve stavbě pokračovat. Připomínáme termíny posledních rozhodnutí a odvolání:

V prosinci 2011 vydal Lovosický stavební úřad  územní rozhodnutí a stavební povolení na dostavbu chybějící části  úseku dálnice D8 přes České středohoří.

V lednu 2012 podala litoměřická Společnost ochránců životního prostředí v čele s aktivistou L. Studničkou  odvolání proti vydanému povolení.

V dubnu 2012  zamítl Krajský úřad Ústeckého kraje odvolání Společnosti ochránců životního prostředí a k napadení rozhodnutí Krajského úřadu došlo v květnu 2012.

A je tu červenec 2012 a s ním i zrušení rozhodnutí krajského úřadu Krajským soudem.

 

 

 

Zdroj: TZ. 26.7.2012


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,26780 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20365 KB. | 24.04.2024 - 18:06:10