Jak probíhá příprava stavby dalších úseků dálnice D3?


Hejtman Miloš Petera a další zástupci Středočeského kraje jednali v pondělí 18. ledna 2016 se starosty obcí a měst dotčených výstavbou dálnice D3 ve Středočeském kraji o pokračování příprav této stavby. Budoucí dálnice D3 bude spolu s dálnicí D8 součástí významného celoevropského koridoru, který spojuje Švédsko s Řeckem v délce přes 3 000 kilometrů. Zásadní význam má ale i z hlediska České republiky a Středočeského kraje.

Připravovaná stavba dálnice je rozdělen do pěti úseků: Praha–Jílové, Jílové–Hostiradice, Hostiradice–Václavice, Václavice–Voračice a Voračice – Nová Hospoda. V rámci jednotlivých úseků se počítá s vybudováním osmi tunelů a jedenácti mimoúrovňových křižovatek. Výstavba by měla stát 57 miliard korun. Spolu s dálnicí D3 bude nezbytné uvést do provozu i další související stavby jako Václavickou spojku nebo tunel Prostřední vrch. ŘSD souběžně s přípravou stavby dálnice D3 pracuje i na vylepšení stávající komunikace I. třídy č. 3.

„Pro Středočeský kraj je výstavba dálnice D3 jednoznačnou prioritou. Jsem rád, že se nám v červenci minulého roku podařilo schválit aktualizaci Zásad územního rozvoje, ve kterých je již vymezen koridor dálnice D3. Chceme se co nejaktivněji podílet na přípravách této stavby a maximálně podporovat její zahájení v co nejkratším termínu,“ uvedl hejtman Miloš Petera.

Generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kroupa poděkoval Středočeskému kraji za vymezení dálnice D3 v Zásadách územního rozvoje a shrnul současný stav příprav: „Momentálně probíhá příprava dokumentů potřebných pro vydání územního rozhodnutí, o které bychom chtěli požádat na začátku příštího roku,“ uvedl.

„Následovat by měly diskuse se zástupci obcí o přesném vedení trasy dálnice a výkupy pozemků,“ upozornil náměstek pro regionální rozvoj Karel Horčička (ČSSD), který se jednání za Středočeský kraj rovněž zúčastnil.

Jednání, jehož závěrem byla všeobecná shoda na současném postupu přípravných prací, svolal Spolek pro výstavbu D3 a R4. Hejtman Miloš Petera v této souvislosti jednal s vedením spolku o tom, že by Středočeský kraj měl mít zástupce v dozorčí a správní radě, aby se mohl aktivněji podílet na přípravách jedné z nejvýznamnějších dopravních staveb v kraji.

Zdroj: Stř.K


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,14936 s | počet dotazů: 206 | paměť: 20379 KB. | 18.05.2024 - 14:53:40