Dnes byl na silnici I/19 zprovozněn obchvat Chýnova


0 0 votes
Hodnocení článku

Ředitelství silnic a dálnic dnes zprovozňuje obchvat Chýnova na silnici I/19. Nový obchvat odvádí veškerou tranzitní dopravu mimo město, díky čemuž dojde k výraznému snížení hlučnosti a znečištění způsobených dopravou. Silnice I/19 propojuje Plzeň, Tábor a Pelhřimov a prostřednictvím silnice I/34 se u Humpolce napojuje na dálnici D1. Druhá část silnice začíná u Havlíčkova Brodu a přes Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě a Bystřici nad Pernštejnem pokračuje až ke Svitávce, kde se napojuje na silnici I/43.

„Výstavbou obchvatu došlo k odstranění nevhodného vedení trasy silnice z  hlediska směrových i  sklonových parametrů, které již nevyhovovaly aktuálním vysokým dopravním intenzitám. Nová komunikace je výrazně bezpečnější a zajistí vyšší plynulost provozu. Po obchvatu obce Kámen, který byl zprovozněn před dvěma lety, se jedná o další modernizaci silnice I/19, která představuje důležitou komunikaci v jižní části republiky. Další stavbou, kterou na silnici I/19 aktuálně připravujeme, je obchvat Starého Pelhřimova,“ uvedl při zprovoznění stavby generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

V neděli 9. října proběhl na stavbě obchvatu Den otevřených dveří. Na novém úseku o délce 3,6 km je 37 stavebních objektů. Zhotovitelem stavby je společnost M-SILNICE a. s.

 

Zdroj a mapa: Ředitelství silnic a dálnic

Foto ze stavby: M-SILNICE a. s.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,09130 s | počet dotazů: 217 | paměť: 20412 KB. | 18.07.2024 - 09:05:08