Vláda schválila finance na výstavbu návozových tras k Dukovanům


4 1 vote
Hodnocení článku

Ministr dopravy Martin Kupka tento týden informoval o rozhodnutí Vlády České republiky, která schválila financování prvních dvou klíčových dopravních staveb Kraje Vysočina nutných pro zajištění přepravy nadrozměrných nákladů na výstavbu nových bloků Jaderné elektrárny Dukovany. „Konkrétně jde o stavbu jihovýchodního obchvatu Jihlavy část VÝCHOD a obchvat Brtnice. V prvním případě už náš úřad administruje veřejnou zakázku na dodavatele. V případě Brtnice je stavební dokumentace kompletně připravena vč. vydaných povolení. Zajištění financování ze strany státu je pro nás impulsem pro rychlé vypsání zakázky,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Stavba jihovýchodního obchvatu Jihlavy část VÝCHOD by měla být zahájena letos na podzim s tím, že plynule naváže na dokončené práce na jižní části obchvatu. Východní část obchvatu Jihlavy spojuje napojení Třebíče s II/602 směr Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou a D1. Obchvat Brtnice je naprojektován v délce 3,8 km, zahrnuje předložku silnici II/405 (v trase Jihlava – Třebíč) s křížením silnice II/404. Stavba počítá s třemi novými mostními objekty, protihlukovou stěnou, opěrnou zdí, vybudovány budou také účelové sjezdy. Obchvat zásadně ovlivní kvalitu a bezpečnost dopravního spojení ve směru východ – západ Kraje Vysočina, bude mít pozitivní vliv na životní o obytné prostředí v dotčeném katastru.

Jak informoval Miroslav Houška, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy a ekonomiky, je obchvat Brtnice jedním z plánovaných obchvatů v regionu na trase směrem k Dukovaným, které je třeba pro přepravu nadměrných komponent vybudovat. Další připravené obchvaty jsou na silnici II/405 Zašovicích a Okříškách, na II/152 ve Slavěticích.

 

Zdroj:
Kraj Vysočina

Ilustrační foto:

Elektrárna Dukovany


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
4 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,07181 s | počet dotazů: 213 | paměť: 20413 KB. | 25.07.2024 - 07:46:43