U Bludova byl zprovozněn nový obchvat


5 1 vote
Hodnocení článku

Obyvatelé Bludova se po desetiletích příprav a odkladů konečně dočkali vytouženého obchvatu. Nová cesta se za přítomnosti zástupců Olomouckého kraje, Ředitelství silnic a dálnic, ministra pro dopravu a dokonce i předsedy vlády slavnostně otevřela v pátek 22. prosince. Délka obchvatu je více než pět kilometrů. Ze strany Zábřeha navazuje na obchvat Postřelmova a v Šumperku končí u kruhového objezdu poblíž městského hřbitova. Investorem stavby bylo Ředitelství silnic a dálnic. Těsně před Vánoci se šoféři poprvé projeli také po nově opravené silnici v Blatci.

„Obchvat Bludova ušetří řidičům čas při jízdě ze Zábřeha do Šumperka a lidem v Bludově zpříjemní život, protože z obce odvede tranzitní dopravu. Investice do dopravní infrastruktury jsou jedním z prostředků, které přispějí k rozvoji severní části Olomouckého kraje, což je naší dlouhodobou prioritou,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Oprava silnice v Blatci na Olomoucku probíhala zcela v režii Olomouckého kraje. Předmětem zakázky za zhruba dvacet a půl miliónu korun byla oprava silnice v obci i vozovky směřující do části Kocanda. S rekonstrukcí začali silničáři letos v srpnu. „Právě špatný stav silnic druhých a třetích tříd trápí Olomoucký kraj dlouhodobě. Postupně se je snažíme opravovat tak, aby byly kvalitní a pro řidiče bezpečné,“ dodal hejtman Suchánek. Na začátku příštího roku kraj po náročné rekonstrukci otevře další nově opravenou vozovku u Hanušovic.

Stavba obchvatu Bludova byla zahájena v červnu 2021. Zakázku realizovalo sdružení firem Strabag a M-SILNICE, které v tendru nabídlo nejnižší cenu. Součástí nové stavby je  21 mostů o celkové délce 1,2 kilometru, dvě mimoúrovňové křižovatky a tří protihlukové stěny.

Zdroj a foto:

Olomoucký kraj

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,31118 s | počet dotazů: 212 | paměť: 20375 KB. | 19.07.2024 - 00:54:48