Práce na stavbě jihovýchodního obchvatu Jihlavy si vyžádají dopravní uzavírky


0 0 votes
Hodnocení článku

Na stavbě jihovýchodního obchvatu Jihlavy, jejímž investorem je Kraj Vysočina, aktuálně probíhají zemní práce, skrývka ornice a dokončeno bylo vynucené kácení dřevin. Během několika dní začne vrtání pilot pro přemostění údolí říčky Jihlávky. Připraveno je zahájení prací na budoucích okružních křižovatkách na začátku a konci úseku – tedy jak ve směru na Třebíč, tak ve směru na Znojmo. Tato etapa prací si už vyžádá dopravní omezení. První z dopravních omezení začne platit ve čtvrtek 6. dubna, kdy musí být úplně uzavřena v trase Jihlava – Třebíč první odbočka na vedlejší silnici III/4051 směr Studénky, Puklice. Objízdné trasy využijí sjezd na nejbližší odbočku na Puklice ze silnice II/405 vzdálené zhruba tři kilometry, tedy na silnici III/4053 přes Příseku – Puklice. Tu využijí i autobusoví dopravci.

Během května bude následovat i uzavření křižovatky silnice II/523 (ulice Znojemská) a silnice I/38 u zahrádkářské kolonie V Ráji. Objízdné trasy budou přehledně značeny. Obě dopravní uzavírky budou trvat celou stavební sezónu.

Stavba jihovýchodního obchvatu Jihlavy, části JIH, začala 1. prosince 2022. Zakázku za 575 miliónů korun realizuje pro Kraj Vysočina společnost MI Roads v konsorciu s IMOS Brno a BES. Kraj Vysočina má na projekt II/602 Jihlava – JV obchvat přislíbenu evropskou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 307 miliónů korun. Část JIH by měla být zprovozněna do začátku listopadu 2024.

 

 

Zdroj a foto:

Kraj Vysočina


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,37593 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20463 KB. | 24.05.2024 - 04:33:51