Za dva roky by se řidiči v Olomouckém kraji mohli projet po nové dálnici z Olomouce do Kokor


0 0 votes
Hodnocení článku

Stavba úseku Olomouc – Kokory začala poklepáním základního kamene v úterý 25. dubna. Realizace zhruba sedmikilometrového úseku dálnice D55 Olomouc vyjde na přibližně dvě miliardy korun.  Investorem akce je Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Hejtmanství se na přípravě stavby podílelo hlavně koordinačními jednáními, a především tlakem na co nejrychlejší realizaci projektu. Silnice je navržena jako čtyřproudová, obsahuje mimo jiné sedm mostů, mimoúrovňovou křižovatku u Velkého Týnce a více než 1,8 kilometru protihlukových stěn. Součástí stavby Olomouc – Kokory, která má délku 7,538 km,  je také střední oboustranná odpočívka Majetín, která ale bude zprovozněna až s dostavbou navazujícího úseku 5502. Zhotovitelem stavby je firma EUROVIA CS.

Po svém dokončení bude D55 tvořit jednu z páteřních komunikací dálniční sítě, která propojí sídelní oblasti střední, jihovýchodní a jižní Moravy. Zároveň nahradí stávající silnici I/55, jejíž kapacita je již nedostatečná a nevyhovuje současným intenzitám provozu.

D55 povede od Olomouce kolem Přerova, Hulína a Otrokovic, kde bude prostřednictvím dálnice D49 napojeno také krajské město Zlín. Přes úseky kolem Uherského Hradiště, Bzence a Hodonína bude D55 v budoucnu u Břeclavi napojena na dálnicí D2. V provozu je aktuálně 19 km, ve výstavbě 30 km. Po dokončení bude celková délka dálnice D55 100 km.

Zdroj:

Ředitelství silnic a dálnic

Foto:

Olomoucký kraj

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,09554 s | počet dotazů: 208 | paměť: 20531 KB. | 23.05.2024 - 21:08:21