Dopravní podnik Karlovy Vary zajišťuje provoz Senior Expresu


Službu Senior expres zajišťuje město prostřednictvím Dopravního podniku Karlovy Vary. Od 1. června 2018 mohou zájemci využívat novou dopravní službu, která je určena občanům města nad 65 let věku, držitelům průkazu ZTP nebo ZTP/P či obyvatelům domu s pečovatelskou službou nebo domova pro seniory.

Každý klient, který má registrační průkaz, může službu využít až 4× za měsíc. Službu je potřeba objednat minimálně jeden den a maximálně týden dopředu zavoláním na bezplatnou telefonní linku 800 100 951, při objednávání uvést jména, narození a bydliště přepravovaných osob, místo a čas nástupu a cíl cesty.

Služba je dostupná v pracovní dny od 8:00 do 15:30 hodin a objednat službu či bezplatně zrušit objednávku je možné od 8:00 do 12:00 předchozího dne. Cena za dopravu Senior Expresem je stanovena na 25 korun. Povolená čekací doba řidiče v cíli cesty je maximálně 15 minut a v takovém případě může cestující využít dopravy zpět bez úhrady další jízdy. Pokud čekací doba délku 15 minut přesáhne, řidič nečeká, cestující by si měl objednat i další jízdu zpět. Řidič cestujícího nemůže doprovázet nebo mu pomáhat s nákupem apod. Pokud cestující takovou pomoc potřebuje, musí mít s sebou vlastní doprovod. Na doprovázející osobu se vztahují stejné podmínky jako na doprovázeného cestujícího. Pokud je cestující držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P, doprovod má jízdu zdarma. Služba nepřepravuje děti do 15 let a vozíčkáře, kteří nejsou schopni vozík sami opustit, případně jejich vozík nelze bezpečně přepravit. Senior Expres se pohybuje pouze po území města Karlovy Vary, není s ním možné cestovat do sousedních obcí.

Zájemci o získají registrační průkaz v kanceláři Dopravního podniku v Zeyerově ulici u Tržnice. K vystavení průkazu je potřeba mít s sebou občanský průkaz, pasovou fotografii a žadatelé mladší 65 let průkaz ZTP nebo ZTP/P.

Provozní podmínky https://mmkv.cz/sites/default/files/dokuemnty/provozni_podminky_-_senior_expres.pdf

Zdroj: DP KV


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,01146 s | počet dotazů: 187 | paměť: 28579 KB. | 24.02.2024 - 02:35:37