Plzeňské Senior taxi má ve svém vozovém parku již páté vozidlo


Město Plzeň se rozhodlo posílit unikátní systém dopravy pro seniory a zdravotně postižené. Projekt smluvně zajišťují Plzeňské městské dopravní podniky. Součástí služby je nonstop dispečink pro objednání přepravy zákazníka na telefonu 601 381 381. Zájem o danou službu je tak velký, že v roce 2017 bylo nutné každý měsíc z kapacitních důvodů odmítnout v průměru až 300 požadavků. Město se proto rozhodlo na situaci zareagovat zprovozněním pátého vozu.

Od 11. Ledna 2018 tak bude občanům města Plzně k dispozici „pětka“ shodně označených vozů VW Caddy. Jedno je v provozu od 6 hodin ráno do 22 hodin večer, další čtyři v pracovní dny od 7 do 15 hodin. Za provoz jednoho vozu platí město prostřednictvím svého odboru sociálních služeb ročně 1,4 milionu korun.

Senior Expres inicioval a zároveň zajišťuje Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně, který mapuje spokojenost zákazníků, vytíženost vozů, efektivitu přepravy a na základě pravidelných rešerší navrhuje posilování vozového parku. „V rámci republiky jsme byli prvním velkým městem, které se rozhodlo provozovat tuto službu prostřednictvím vlastních útvarů. Původní úvaha byla, aby Senior Expres mohli využívat občané města starší 65 let. Ale v momentě, kdy počet seniorů ve městě atakuje hranici 36 tisíc a k dispozici byl v dubnu 2014 pouze jeden vůz, byla věková hranice 70 let nezbytným parametrem, neboť od tohoto věku mají v Plzni senioři zdarma i hromadnou dopravu. I přes naší společnou snahu posilovat průběžně vozový park, není reálné v možnostech města uspokojit všechny zájemce. S tím je nutno počítat i do budoucna,“ uvedla Alena Hynková, vedoucí zmíněného magistrátního odboru.

Zdroj: Plzeň


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,94235 s | počet dotazů: 188 | paměť: 20333 KB. | 17.05.2024 - 18:27:25