O služby Senior taxi je stále větší zájem


Taxik Maxik Praha 7
3 1 vote
Hodnocení článku

Vedení mnoha měst má ve svých programech zlepšení podmínek života seniorské populace. Jednou z možností je zajištění dostupné dopravy formou Senior taxi. Vedení obcí a měst tuto službu dotuje a upřesňuje podmínky, za jakých je možné službu využívat. Nejčastějším důvodem přepravy je odvoz do zdravotnického zařízení, na nákup, na návštěvu, na chatu či zahradu, ke kadeřnici, k vyřízení úředních záležitostí a zpět domů do místa bydliště. V Náchodě funguje tato služba již od srpna 2019. Služba umožňuje přepravu náchodským občanům starším 65 let a držitelům průkazek ZTP, ZTP/P starších 18 let. V evidenci je k začátku letošního roku více než 800 přihlášených osob k jejímu využívání. Každý měsíc odveze MDS na požadované místo po Náchodě přes stovku lidí a uskuteční se přibližně 450 jízd. Průkazku na využití služby může získat každá fyzická osoba, která je na území města Náchoda hlášena k trvalému pobytu a dosáhla věku nejméně 65 let nebo osoba, která dosáhla věku 18 let a vlastní průkaz ZTP, ZTP/P. Městská doprava seniorů Náchod je provozována na území města Náchoda včetně jeho příměstských částí. Tato místa jsou rozdělena do dvou zón. Zóna I – Náchod, Babí u Náchoda, Staré Město nad Metují, Běloves, Bražec, Malé Poříčí, Lipí u Náchoda. Zóna II – Jizbice u Náchoda, Dobrošov, Pavlišov. Přepravné je stanoveno ve výši 25 Kč včetně DPH za jízdu v jednom směru v zóně I a 30 Kč včetně DPH za jízdu v jednom směru ze zóny II a obráceně. V každém měsíci je možné uskutečnit 8 jednosměrných jízd. Služba je k dispozici každý pracovní den v době od 7:00 do 22:00, v sobotu od 8:00 do 22:00, v neděli a ve dnech státního svátku či pracovního volna od 8:00 do 17:00 hodin.

Od minulého týdne Senior taxi využívat nově obyvatele městské části Praha 7. Služba je určena seniorům starším 75 let nebo držitelům průkazu ZTP, ZTP/P. Služba funguje  ve všední dny od pondělí do pátku v době od  8:00 do 15:00 hodin. Cesty jsou umožněny na území hl. m. Prahy. Cena je stanovena jako paušální dle tarifních zón. Platí vždy pro jednu osobu a jednu jízdu (jedním směrem). Na  území Prahy 7 je cena 40 Kč. Na území vnitřní Prahy (MČ Praha 1 až 10, včetně MČ Praha – Troja) je cena 60,- Kč a v ostatních částech Prahy je cena 100 Kč. Převoz jedné doprovázející osoby je zdarma. Další informace o službě v Praze 7 najdou zájemci v Provozním řádu.

Senior taxi služba pod názvem Taxík Maxík je výsledkem spolupráce Prahy 7, Charity Praha – Holešovice, Nadace Charty 77 – Konta Bariéry a společnosti Česká lékárna Holding, která provozuje  síť lékáren Dr. Max. Nadace Charty 77 za prostředky získané prodejem produktů značky Dr. Max již šestým rokem pořizuje speciální velkoprostorové automobily, které poskytuje zapojeným městům či městským částem. Ty zároveň získávají příspěvek na rozjezd služby v prvním roce. Podmínkou je osmiletá udržitelnost projektu. Na provoz Taxíka Maxíka v Praze 7 přispívá také Nadační fond Agora 7. Taxík Maxík, který doputoval na Sedmičku, je prvním vozem v tomto projektu s ekologičtějším plug-in hybrid motorem.

Zdroj a foto : MČ Praha 7, Náchod


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
3 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] dovést v rámci určených zón za cenu 25 až 30 korun za jízdu, píše internetový zpravodaj Komunikace a doprava. Každý může uskutečnit až 8 jednosměrných cest měsíčně. V Praze jsou ceny o něco […]

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,33336 s | počet dotazů: 201 | paměť: 20395 KB. | 19.07.2024 - 01:58:49