Tunel v Jihlavě bude od dubna uzavřen pro veškerou dopravu


tunel Jihlava
0 0 votes
Hodnocení článku

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vybralo dodavatele opravy stavebně technologické části tunelu Jihlava, který je součástí silnice I/38 na obchvatu města, a v dubnu plánuje zahájení stavebních prací. plánuje . Tunel o délce 310 metrů s průjezdným profilem 4,8 metrů a podélným sklonem 4% byl uveden do provozu v roce 2004 a některé jeho technologické části jsou na konci životnosti, např. hlavní osvětlovací soustava. Opravy tunelu provede společnost Energovod CZ, a.s a práce budou probíhat za úplné uzavírky tunelu po dobu 8 týdnů, což je o 2 týdny méně proti předpokladu daného projektovou dokumentací.  V obou směrech bude doprava převedena na značené objízdné trasy dle rozhodnutí příslušného silničního správního úřadu. V průběhu prací dojde k sanaci závad na stavební a technologické části tunelu. Konkrétně bude provedena oprava stavební části tunelu, úprav svodidel a doplnění tlumičů nárazu. Technologická část zahrnuje sanaci rozvodny NN, kabelových rozvodů NN, zdrojů nepřerušované dodávky energie, uzemňovací soustavy, osvětlení, řídicího systému, dopravního systému, televizního CCTV systému, elektronického požárního systému, elektronického zabezpečovacího systému a SOS hlásek.

Zahájení opravy je plánováno předběžně na měsíc duben 2022. S současné době probíhá jednání o vedení objízdné trasy pro osobní auta. Vedení města Jihlavy se snaží, aby dopravní zátěž nebyla přenesena na komunikace vedoucí městem. Město už má stanoveny objízdné trasy pro nákladní vozy nad 3,5 tuny. Například auta z D1 budou ve směru od Brna sjíždět už ve Velkém Meziříčí a od Prahy v Humpolci.

Jihlavský tunel měří 310 metrů a denně jím projíždí tisíce aut. Stavba je součástí silnice I/38, po které jezdí auta okolo krajského města ve směru od Havlíčkova Brodu na Pelhřimov a Znojmo.

Zdroj a foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,15682 s | počet dotazů: 207 | paměť: 20498 KB. | 26.05.2024 - 20:25:48