Bratislavský tunel Sitina získá nový řídicí systém unikátně umístěný na webové platformě


Sima
0 0 votes
Hodnocení článku

ČD – Telematika spolu se svým partnerem ve sdružení, společností Tritium Systems, zajistí kompletní softwarovou výměnu centrálního řídicího systému včetně nadstavbové vizualizace v klíčovém městském dálničního tunelu na Slovensku, který je nedílnou součástí bratislavské dopravní tepny na příjezdu od Brna.

V rámci Slovenska i České republiky bude vizualizace řídicího systému vůbec poprvé postavena na moderní webové platformě na bázi HTML 5 s plnou podporou mapových systémů GIS a mobilních zařízení. Tato nová platforma bude zajišťovat vysokou kybernetickou bezpečnost systému. „Instalace a údržba zabezpečovacích systémů tunelů patří mezi naše významné dovednosti a těší nás, že je aktuálně můžeme zúročit nově také na Slovensku,“ uvádí Jan Vobora, ředitel úseku Obchod a Marketing z ČD – Telematiky.

„Nedávno jsme například kompletně zmodernizovali zabezpečení Březenského železničního tunelu nebo zcela obnovili technologické vybavení Husovického tunelu, který je součástí brněnského Velkého městského okruhu,“ dodává.

Technologické vybavení dálničního tunelu představuje regulovanou soustavou tvořenou snímači jednotlivých funkčních celků, mezi které patří dopravní subsystém, bezpečnostní vybavení a technické zařízení zajišťující celkovou funkčnost tunelu. Chování celé soustavy zabezpečuje „mozek“, tedy centrální řídicí systém, který umožňuje bezpečné řízení dopravy a chod všech provozních technologií virtuálního tunelu za pomoci operátorského pracoviště.

Dokončení nového řídicího systému, který tvoří náplň této zakázky, se předpokládá ještě v letošním roce. Na zakázce ČD – Telematika pracuje v konsorciu s další českou technologickou společností Tritium Systems s.r.o., která se specializuje na řídicí a informační systémy a systémovou integraci v oblastech průmyslové automatizace a dopravní telematiky.

Tunel je ve správě Národnej diaľničnej spoločnosti.

 

Zdroj: ČD – Telematika a.s.

Vizualizace: ČD – Telematika a.s.

Zdroj foto: Roman Paholík | Wikimedia Commons |  CC BY-SA 3.0


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,09359 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20474 KB. | 22.05.2024 - 07:45:21