Senior Expres má ve svém vozovém parku už tři vozidla


Zájem o službu Senior Expres , která nabízí plzeňským seniorům a obyvatelům se sníženou pohyblivostí dopravu na zavolání, je veliký. Město Plzeň proto zareagovalo a rozhodlo zakoupit již třetí vozidlo. Měsíčně službu využívá na 600 Plzeňanů starších 70 let, jen za prvních 18 měsíců jejího provozu obsloužila dvě vozidla přibližně 8200 klientů, najela s nimi přes 86 tisíc kilometrů. Nadále platí, že Plzeňané ve věku 70 let a více se díky této službě dostanou kamkoliv po městě za 30 korun, při jízdě mimo město pak zaplatí 11 korun za kilometr. Součástí služby je nonstop dispečink pro objednání přepravy zákazníka na telefonu 601 381 381.

Vznik služby inicioval Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně. V dubnu 2014 začínala s jedním vozidlem.  Původní úvaha, že by služba byla k dispozici obyvatelům od 60 let dosaženého věku, se musela změnit na hranici 70 let. Během let se vozový park rozšířil a zájem o službu nadále roste. Plzeňanům jsou k dispozici vozidla VW Caddy. Jedno je v provozu od 6 hodin ráno do 22 hodin večer, druhé a nově i třetí v pracovní dny od 7 do 15 hodin.

Kromě služby Senior Expres pořídilo město v roce 2014 i dva plošinou vybavené vícemístné vozy Renault Master, určeny jsou pro svoz zdravotně handicapovaných dětí do a z plzeňských škol. Stejně tak město zajišťuje pravidelnou kyvadlovou dopravu osob se zdravotním postižením a trvalým pobytem na území Plzně do Centra pobytových a terénních služeb Zbůch.

Senior Expres je služba určená pro občany starší 70 let nebo pro držitele karet ZTP a ZTP/P. Tato služba je provozována PMDP na základě objednávky Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně. Podmínkou využití služby je trvalé bydliště v Plzni a souhlas občana s nakládáním s osobními daty, která provozovatel potřebuje k vedení provozního deníku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,37992 s | počet dotazů: 192 | paměť: 20349 KB. | 23.05.2024 - 21:01:46