Projekt  „Památky bez bariér“ zpřístupní památky návštěvníkům se zdravotním postižením


PANO 3D vila Stiassni
0 0 votes
Hodnocení článku

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR (NRZP ČR) s Národním památkovým ústavem spolupracuje na zpřístupnění památek v majetku NPÚ lidem se zdravotním postižením. V rámci projektu „Památky bez bariér“ bude umožněna návštěva lidí se zdravotním postižením na vybraných hradech a zámcích, případně dalších objektech. V loňském roce však společný projekt zcela zastavila epidemie Covid – 19.  V letošním roce projekt pokračuje a dne 20. září 2021 bude mít bezbariérový přístup dva zámky, a to zámek Kozel v Plzeňském kraji a dále zámek Kynžvart v Karlovarském kraji. Další akce se uskuteční 18. října 2021 a bude možná návštěva vily Stiassni v Jihomoravském kraji. Jedná se vždy o pondělí a objekty budou otevřeny právě pro návštěvníky se zdravotním postižením. Držitelé průkazů OZP, včetně svých asistentů, budou mít vstupné zdarma.

K návštěvě je nutné se přihlásili konkrétnímu pracovníkovi NRZP ČR, který bude mít návštěvu vybraného zámku či jiného objektu na starosti. Pro zámek Kynžvart v Karlovarském kraji je to  koordinátorka NRZP ČR za Karlovarský kraj paní Jitka Líkařová, emailová adresa k.vary@nrzp.cz, telefon 736 751 205. Na návštěvu zámku Kozel v Plzeňském kraji je možné se přihlásit u paní Jany Petrové na emailovou adresu plzen@nrzp.cz, telefon 736 751 204. V případě vily Stiassni v Jihomoravském kraji je nutné návštěvu nahlásit u pana Lukáše Karneta, emailová adresa krzp.brno@nrzp.cz, telefon 603 908 969.

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR (NRZP ČR) byla založena v červnu 2000, jako střechová organizace, sdružující spolky osob se zdravotním postižením. Více informací najdou zájemci na stránkách https://nrzp.cz/o-nrzp/

Zdroj: Národní rada osob se zdravotním postižením ČR

Foto vily Stiassni : Národní památkový ústav

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,21075 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20407 KB. | 25.07.2024 - 02:03:22