Senior taxi v Praze 6 rozšířila nabídku cílových míst


0 0 votes
Hodnocení článku

Praha 6 nabízí službu Senior taxi od počátku loňského října a od té doby vydala seniorům již více než 800 průkazů a celkem se od té doby uskutečnilo 1200 jízd. Na základě požadavků se nově od března rozšíří cílová místa této služby. Nově bude Senior taxi jezdit k pobočkám bank, které mají sídlo na území Prahy 6, dále na polikliniku v Řepích (Žufanova ulice) a do Denního stacionáře při Pečovatelském centru Prahy 7 v Tusarově ulici. „Naší dlouhodobou snahou je přispívat k většímu komfortu bydlení na Šestce a jsem rád, že se služba Senior taxi setkala s tak velkým zájmem ze strany našich seniorů. Na základě připomínek se budeme i nadále snažit službu dále rozvíjet a vylepšovat,“ říká starosta městské části Praha 6 Jakub Stárek.

Senior taxi je přepravní služba, která je určena seniorům starším 75 let, ale i lidem s handicapem, tedy osobám se sníženou schopností orientace a pohybu, kteří se mohou prokázat průkazem ZTP nebo ZTP/P. Každý z oprávněných uživatelů má navíc nárok vzít s sebou v případě potřeby doprovod, který za službu nic neplatí. Služba je určena pro občany městské části Prahy 6 vyjma občanů MČ Praha-Lysolaje, MČ Praha-Nebušice, MČ Praha-Přední Kopanina, MČ Praha-Suchdol a MČ Praha 17 – Řepy. Na každého zaregistrovaného uživatele připadá 50 jízd ročně za kalendářní rok, tedy přibližně čtyři jízdy měsíčně, případně poměrná část při registraci během roku. K dispozici jsou dva vozy a maximální doba čekání na dohodnutém místě pro vyzvednutí je deset minut. Senior taxi funguje v pracovní dny od 7.30 do 15.30 hodin, telefonické objednávky přijímá provozovatel prostřednictvím dispečinku v pracovní dny od 7 do 18.30 hodin.

Registraci zájemců o službu provádí odbor sociálních věcí, číslo dveří 208, na úřadu městské části, a to vždy v pondělí a ve středu od 8 do 18 hodin. Další informace získáte na telefonních číslech 220 189 645, 220 189 622 nebo 220 189 613. Spolu s průkazem Senior taxi na odboru sociálních věcí obdržíte rovněž kontakt na dispečink.

Jedna jízda stojí 50 Kč (jedná se např. o jízdu z domova k lékaři, zpáteční cesta se počítá jako druhá jízda). Každá oprávněná osoba může využít 50 jízd v kalendářním roce (případně poměrnou část při registraci během roku). Průměrem to vychází na 4 jízdy měsíčně. V případě potřeby je možné vzít si s sebou doprovod, který jede zdarma. Vozidlo může převézt chodítko či skládací invalidní vozík.

Senior taxi obsluhuje tato cílová místa:

Zdravotnická zařízení v Praze 6 – ÚVN, LDN, všechny polikliniky a ordinace v jednotlivých objektech

FN Motol

Nemocnice Na Homolce

Lékárny

Úřad městské části Praha 6

Pobočky České pošty

Úřad práce, pracoviště nepojistných sociálních dávek

Denní stacionář pro seniory v Domově svatého K. Boromejského a v Horizontu Suchdol

Nově zařazená cílová místa od 1. března 2024

Všechna detašovaná pracoviště Úřadu městské části Praha 6 (Skleněný palác, informační kanceláře, odbor přestupků Pod Marjánkou, agenda zón placeného stání v Uralské ulici).

Poliklinika v Řepích (Žufanova ulice)

Denní stacionář při Pečovatelském centru (Tusarova ulice, Praha 7)

Pobočky bank na území městské části Praha 6

 

Zdroj a foto:

Městská část Praha 6


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,39060 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20414 KB. | 19.07.2024 - 10:19:58