Propojí tramvajová trať Prahu 8 s Prahou 6?


0 0 votes
Hodnocení článku

Zastupitelé Prahy 8 požadují po pražském magistrátu co nejdříve zahájit řízení EIA posuzující vliv staveb na životní prostředí pro zamýšlený tramvajový most z Podbaby do Troje. Chtějí zjistit, zda je možné tramvajovou trať a most vůbec vystavět. Radnice rovněž vyzývá, aby Praha dočasně zavedla autobusovou linku spojující obě městské části tunelem Blanka. Výzvu ve středu 15. května schválili zastupitelé městské části Prahy 8. Zejména minulé vedení radnice prosazovalo nahradit chybějící spojení lanovkou z Podbaby přes Troju do Bohnic. Úředníci magistrátního odboru ochrany prostředí ale záměr letos v únoru v řízení EIA zamítli. Právě posudek EIA se může stát pro zamýšlený most osudným.

Cílem městské části Praha 8 by mělo být tramvajové propojení s Prahou 6 a mít hotovou kompletní severní tramvajovou tangentu v části Podbaba-Troja-Bohnice – Kobylisy, a to co nejdříve. Navržená tramvajová trať tvoří funkční celek s již připravovanou tramvajovou tratí Kobylisy – Bohnice, která je předpokládána s realizací v předstihu, je však možno uvažovat i s různými stavy etapizace. Ke smysluplnosti celého projektu je však potřeba prověřit, zda navazující úsek Podbaba – Troja – Bohnice je schopen projít posouzením vlivu na životní prostřední (EIA). Pokud by se ve zjišťovacím řízení ukázalo, že ani tato forma propojení není z pohledu vlivu na životní prostředí průchozí, je potřeba znovu posoudit výstavbu samotného úseku Kobylisy – Bohnice.

Zastupitelstvu Městské části Praha 8 proto vyzývá hlavní město Praha, aby se plně soustředilo na brzké zahájení zjišťovacího řízení EIA úseku Podbaba – Troja – Bohnice.

 

Zdroj a mapa:

Praha 8


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,05534 s | počet dotazů: 208 | paměť: 20297 KB. | 24.06.2024 - 00:05:48