Pokračují práce na rekonstrukci tramvajové trati mezi Mostem a Litvínovem


DSC 3063
0 0 votes
Hodnocení článku

Od dubna letošního roku probíhá rozsáhlá modernizace desetikilometrové tramvajové trati mezi zastávkami Most, Chomutovská a Litvínov, nádraží. Dojde k rekonstrukci železničního svršku tramvajové tratě, upravují se přejezdy, přestavují zastávky na bezbariérové a dojde k instalaci informačního systému. Dále dochází k úpravám pozemní komunikace křížící trať a upravují se stávající inženýrské sítě sloužící k provozu na tramvajové trati.  Stavbu realizuje společnost Chládek & Tintěra, a.s. Smlouva byla podepsána 18. března tohoto roku a termín dokončení stavby je stanoven 24 měsíců o předání a převzetí staveniště, ke kterému došlo 1. dubna 2021. Práce na rekonstrukci tramvajové trati mezi Litvínovem, nádražím a Zálužím, Chemopetrolem pokračují a v současné době bylo dokončeno odtěžování štěrkového lože a likvidace starých betonových patek sloupů pro trakční vedení. Dále probíhá sanace mostních objektů, kdy dochází k odkrytí konstrukcí, čištění a přípravě mostů na položení izolace.

Pro plynulé pokračování stavby byly zadány do výroby trolejové sloupy, výhybky spolu s dalším kolejovým zařízením. Průběžně probíhají výkopové práce pro uložení nové kabeláže. Důležitou součástí stavby je její koordinace s probíhající výstavbou dopravního terminálu v Litvínově, řekl ředitel Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova, a.s., Daniel Dunovský.

Práce na stavbě si vyžádala výluku provozu tramvajových linek č. 1, 3 a 4 v úseku Litvínov, Citadela – Záluží, Chemopetrol. Dopravní obslužnost je zajištěna náhradní autobusovou dopravou. Jízdní řády linek č. 1, 3, 4, 40 budou zachovány ve stávajícím rozsahu. Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy bude zveřejněno před zahájením výluky tramvajové dopravy. V úseku Záluží, Chemopetrol – Most budou po dobu realizace první etapy na linkách č. 1, 3 a 4 jezdit nadále tramvaje. Noční linku č. 40 bude v celém úseku z Mostu do Litvínova zajišťovat náhradní autobusová doprava.

Zdroj: DP měst Mostu a Litvínova, Chládek a Tintěra

Foto: Chládek a Tintěra


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,19415 s | počet dotazů: 208 | paměť: 20328 KB. | 23.06.2024 - 21:54:36