Dopravní podnik Ostrava vybavil kamerami většinu svých vozidel


0 0 votes
Hodnocení článku

Od dubna tak Dopravní podnik Ostrava (DPO) docílil celkového pokrytí vozidel kamerami s výjimkou vozů s plánovaným vyřazením. V rámci poslední soutěžené zakázky bylo nainstalováno do každého vozidla pět až deset kamer (podle typu vozu) tak, aby byl pokryt celý vnitřní prostor. Navíc má každé vozidlo dvě kamery monitorující prostor před a za vozidlem. Záznamy z kamer uchovává DPO po dobu pěti dnů a nemůže je zveřejňovat, ani poskytovat veřejnosti na vyžádání. Se záznamy pracují proškolení zaměstnanci speciálního pracoviště v Dohledovém centru DPO. Na žádost Policie ČR nebo v rámci ochrany práv DPO mohou být záznamy archivovány a následně vydány Policii nebo správním orgánům při šetření události.

„DPO se dnešním dnem stává lídrem mezi velkými provozovateli MHD v ČR s takto intenzivním pokrytím svých vozů kamerami se záznamem. 97,9 procent cestujících vítá strategii DPO mít v každém voze kamerový systém. Kamery také většina z nich považuje za klíčový prvek v oblasti bezpečnosti. A to je pro nás zásadní. Kamery chrání naše cestující i naše zaměstnance. Jsou užitečné nejen jako prevence kriminality, ale mohou být použity např. i k doložení pojistných událostí,“ uvádí generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys a dodává „Nejnověji nainstalované kamery v rámci zakázky za více než 22 milionů korun mají ještě kvalitnější obraz a věříme, že urychlí a zjednoduší práci pracovníků všech složek IZS.“

Poptávka po záznamech ze strany PČR rok od roku roste. V roce 2023 přesáhl počet žádostí tisícovku, pro srovnání v roce 2021 jich bylo o cca 30 procent méně. DPO má ve svém vozovém parku celkem 569 vozidel. Kamery mají všechna vozidla, vyjma těch s plánovaným vyřazením, kterých je aktuálně cca sedm procent. Tato vozidla DPO využívá zejména jako zálohy, například v případech potřeby operativních změn v dopravě (akce a výluky). Systém bezpečnosti cestujících MHD navíc posiluje i stále se rozšiřující metropolitní síť kamerových dohledů na zastávkách a dalším veřejném prostoru.

 

Zdroj a foto:

Dopravní podnik Ostrava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,31256 s | počet dotazů: 210 | paměť: 20468 KB. | 22.05.2024 - 16:52:56