Ve Valašském Meziříčí se modernizují zastávky MHD


0 0 votes
Hodnocení článku

Přípravnými pracemi začala novostavba dvojice autobusových zastávek včetně nástupních ostrůvků a přístřešků. Radnice počítá s náklady bezmála čtyři miliony Kč. „Je nezbytné zde vybudovat nejen nástupní ostrůvky, nové přístřešky a chodník včetně částečné rekonstrukce toho stávajícího, ale ve směru do města také novou železobetonovou opěrnou zeď. Práce mají být hotovy do poloviny září s tím, že řidiči musí zhruba od konce dubna počítat s dopravním omezením. Dojde zde k částečnému zúžení vozovky a doprava bude vedena jedním jízdním pruhem,“ doplnil Tomáš Kunc z městského odboru komunálních služeb. Zastřešení se v těchto dnech dočkala také zastávka „u autobusové stanice“ valašskomeziříčské městské hromadné dopravy v ulici Zašovská. Zcela nová zastávka pak  vyroste do poloviny září na lince č. 10 v ulici Solární a připravují se také nové zastávky na sídlišti Vyhlídka. Současně se  těchto dnech dokončuje úpravu zastávky – u aut. st., která se nachází v ulici Zašovská. S náklady 190 tisíc Kč zde nechala osadit nový přístřešek včetně nezbytné lavičky.

Na největším valašskomeziříčském sídlišti Vyhlídka pak vyrostou hned dvě nové oboustranné zastávky. „Jejich stavbu připravujeme v ulici Králova v blízkosti Základní školy Vyhlídka a v ulici Příční nad Střediskem volného času Domeček. Věřím, že ještě letos získáme stavební povolení, abychom ideálně příští rok mohli začít stavět,“ uvedl místostarosta Petr Nachtmann a pokračoval: „Tímto krokem se snažíme vyhovět opakovaným žádostem obyvatel sídliště Vyhlídka o zajištění lepší dostupnosti MHD. Nové zastávky budou zahrnuty v okružní lince číslo 10 a obsluhovat je bude midibus, který je menší a do úzkých ulic na sídlišti se hodí lépe než klasické velké autobusy MHD.“ Síť městské hromadné dopravy, která jezdí ve Valašském Meziříčí zdarma pro všechny cestující, tak prochází postupnou modernizací s cílem zvýšit komfort přepravovaných osob.

Od poloviny roku 2022 je jízda MHD ve městě zdarma pro všechny cestující. Její provoz na základě desetileté smlouvy zajišťuje společnost TQM – holding s.r.o.

Zdroj a foto:

Valašské Meziříčí


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,01205 s | počet dotazů: 205 | paměť: 20443 KB. | 17.05.2024 - 23:27:11