Projekt bezplatné hromadné dopravy připravuje město Valašské Meziříčí


Obyvatelé města by mohli, možná již od podzimu, jezdit meziříčskou hromadnou dopravou (MHD) bezplatně. Rada města Valašské Meziříčí to v úterý 21. února projednala a doporučila projekt bezplatné MHD zastupitelstvu ke schválení.  Na bezplatnou dopravu autobusy by město Valašské Meziříčí doplácelo téměř tři miliony korun. V současné době město eviduje více než 600 tisíc cestujících za rok. Bezplatná přeprava by se dle návrhu vedení města měla týkat všech cestujících v MHD

„Trend MHD zdarma se rozmáhá všude po světě. Také v České republice najdeme města,  které se touto cestou vydala před léty a nelitují. Důvodem je sociální přínos pro skupiny se středními, nižšími nebo velmi malými příjmy. Dalším, ještě vážnějším důvodem je příznivý vliv tohoto opatření na životní prostředí, zklidnění dopravy v centru města, snížení počtu vozidel, hlučnosti a s tím vším související omezování emisí. Obyvatelům i návštěvníkům města toto opatření také usnadní pohyb v centru města, které je nyní přeplněno auty a samozřejmě nabídne alternativu k běžným způsobům přepravy po městě, což je automobil,“ vysvětluje starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek. „Myslím si, že zavedení cestování hromadnou dopravou zdarma bude úspěšné a bude ho využívat velké množství lidí,“ dodal starosta.

Jízdné zdarma si v České republice užívají nejvíce děti a senioři. Přesné vymezení věkové kategorie a podmínky, za kterých je možné jezdit zdarma, se různí. Často je jízdné zdarma podmíněno nákupem jednorázové registrační legitimace nebo čipové karty. Jízdné zdarma  také často nabízí dopravní podniky v rámci Den bez aut nebo významných akcích ve městě. Dopravu zdarma bez věkového omezení užívají obyvatelé Třeboně.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,09745 s | počet dotazů: 202 | paměť: 20222 KB. | 22.04.2024 - 15:08:48