Ve Valašském Meziříčí budou jezdit nové autobusy zdarma


0 0 votes
Hodnocení článku

Moderní ekologické autobusy v barvách Valašského Meziříčí vyrazí už 12. června do ulic města, jeho místních částí i přilehlých obcí Krhová a Poličná. Provozovat je bude společnost TQM – holding s.r.o. (dále TQM), s níž radnice uzavřela desetiletou smlouvu. S novým dopravcem se do Valmezu vrací také MHD zdarma pro všechny cestující. Nový vozový park bude tvořit devět třídveřových autobusů s délkou 12 metrů a kapacitou 25 sedících cestujících. Ty doplní jeden speciální minibus o délce 9,5 metru a kapacitě 18 sedících pasažérů, který je určen pro nově vytvořenou okružní linku č. 10. Všechny autobusy jsou vybaveny vnějšími elektronickými informačními panely, zařízením pro snížení nástupní hrany při nástupu cestujícího s invalidním vozíkem nebo kočárkem. Jejich součástí je i výbava pro cestující se smyslovým postižením zraku.

„Vzhledem k situaci, která panovala a panuje na dodavatelských trzích, zejména v automobilovém průmyslu, jsme moc rádi, že se nám podařilo zajistit dodávku nových autobusů pro provoz MHD v požadované kvalitě a se všemi potřebnými technologiemi. Tyto technologie nám umožní lépe řídit, monitorovat a posléze i vyhodnocovat efektivitu a komfort provozu všech vozidel,“ uvedl Stanislav Brožek, ředitel osobní autobusové dopravy TQM – holding s.r.o. Zároveň dodal, že součástí nových vozů MHD jsou sčítací rámy u dveří, teplotní čidla monitorující požadovanou teplotu v autobusu během celého roku, kamerový systémem se záznamem, LCD panely nebo GPS monitoring.

S novým dopravcem a novými autobusy se pak do Valašského Meziříčí vrátí také MHD zdarma pro všechny cestující. „Naše město je velkou dopravní křižovatkou a denně zde projede přes 20 tisíc vozidel. Před ukončením provozu MHD zdarma jsme za rok převezli bezmála milion cestujících, což byl nárůst o 60 procent proti běžnému placenému provozu. Tato služba občanům má proto rozhodně smysl a věřím, že bude mít i do budoucna pozitivní vliv na pokles dopravy při jízdách po Valašském Meziříčí,“ navázal starosta Robert Stržínek. Radnice počítá s ročními náklady na provoz MHD ve výši 21,3 milionu Kč s tím, že částkou bezmála 4,2 milionu se na provozu budou podílet také obce Krhová a Poličná.

Zdroj: Město Valašské Meziříčí

Foto: TQM – holding s.r.o.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,49394 s | počet dotazů: 212 | paměť: 20401 KB. | 25.07.2024 - 01:27:04