V pátek budou mít řidiči v některých městech jízdu veřejnou dopravou zdarma


0 0 votes
Hodnocení článku

Tento týden se koná Evropský týden mobility a město Plzeň se do něj ve spolupráci s Plzeňskými městskými dopravními podniky (PMDP) opět zapojí. Vyvrcholením bude mezinárodní den bez aut, který připadá na pátek 22. září. Na všech linkách plzeňské hromadné dopravy bude tento den pro řidiče jízdné zdarma, při případné kontrole se cestující revizorům prokáže platným řidičským průkazem. Na středu 20. září pak připravily Plzeňské městské dopravní podniky výstavu, která bude k vidění v lokalitě U Zvonu. Zástupci dopravního podniku a města Plzně tam budou od 14 do 18 hodin zodpovídat dotazy občanů a informovat je o výhodách městské veřejné dopravy. Chybět nebude ani nejmodernější bateriový trolejbus nebo doprovodný program.

V pátek pořádá Den bez aut a jízdu veřejnou dopravou ZDARMA také město Ústí nad Labem (půjde o jednorázovou akci na bezplatnou přepravu osob a zavazadel v tarifní zóně 101 Ústí nad Labem v MHD i v zelených autobusech a ve vlacích). Bezplatnou přepravu finančně podpořil Ústecký kraj.

Do akce se zapojilo také město Hradec Králové, kde bude po celý pátek jízda veřejnou dopravou po odložení řidičského průkazu ZDARMA.

Oficiálně s podporou Evropské unie proběhl Mezinárodní den bez aut poprvé v roce 2000. Evropský týden mobility je iniciativa Evropské komise na podporu udržitelné mobility, jež se pravidelně koná třetí týden v září od roku 2002.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Více na IZdoprava.cz ->   Den bez aut oslaví v Praze 8
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,59497 s | počet dotazů: 228 | paměť: 29069 KB. | 08.12.2023 - 21:19:40