Jaký bude Týden mobility v Praze?


0 0 votes
Hodnocení článku

Evropský týden mobility každý rok vyhlašuje Evropská komise již od roku 2002. Tato iniciativa vyzývá obce, aby se od 16. do 22. září věnovaly udržitelné městské dopravě. Hlavní město Praha ve spolupráci s dalšími partnery připravila pestrý program akcí. Hlavním cílem je ukázat, že po městě se dá pohybovat chytře, rychle a pohodlně i bez nutnosti často využívat automobil. Letošním tématem Evropského týdne mobility je lepší dostupnost (Better Connections) a téma doplňuje slogan Kombinuj a jeď! (Mix & Move). Z letošního programu vybíráme:

JÍZDA AUTONOMNÍM VOZIDLEM NA DBA

  1. září 2022 13:00 – 18:00 Bruselská cesta na Výstavišti Holešovice

Zájemci si budou moci vyzkoušet jízdu samořídícím minibusem. Autonomní auta se dokáží pohybovat po zadané trase bez řidiče, vyhýbat se překážkám nebo i sama zastavit v případě, že jim do cesty někdo nečekaně vběhne. Minibus, který si zájemce  zdarma vyzkouší na Výstavišti, má kapacitu 8 míst. Více informací.

DEN BEZ AUT PRAHA-ÚJEZD

17.09.2022   10:00-18:00   ul. Formanská, Praha-Újezd

Praha-Újezd se opět připojí k mezinárodní akci Evropský týden mobility a na jeden den omezí průjezd vozidel. Od 8.00 do 18.00 hodin bude uzavřena ulice Formanská pro motorovou dopravu. Bude připraven celodenní program. V areálu fotbalgolfu, v ulici Na Vojtěšce a u hasičské zbrojnice se budou konat kulturní, sportovní a vzdělávací akce pro děti i dospělé. Více informací najdete ZDE.

GALASOVA CYKLOJÍZDA

  1. září 2022 sraz v 10:00 park Folimanka

Cyklojízda s Vláďou Galasem startuje se v parku Folimanka a pojede kolem Hamerského rybníka, přes Průhonice až do Vraného nad Vltavou. Vrátíme se přes Zbraslav a Modřany a jízdu zakončíme na Rašínově nábřeží. Více informací najdete na webu galasovycyklojizdy.cz.

NOVÁ MASARYČKA A VLAKEM NA LETIŠTĚ

  1. září 2022 10:00 – 18:00 Masarykovo nádraží

Představní nové podoby Masarykova nádraží a jeho nových nástupišť, ukázka propojení nové části s historickou budovou, zastřešení nástupišť a nová promenáda nad nádražím včetně propojení oblasti Florence s Opletalovou ulicí. Představení projektu nového vlakového spojení na Letiště Václava Havla, vizualizace nových stanic, trasy, linkové vedení i intervaly. Projekt modernizace železniční trati na Kladno.

DISKUZNÍ VEČER METRO S A VYSOKORYCHLOSTNÍ TRATĚ

  1. září 2022 19:00 Vyšehradská 51, Praha 2

Vlakem do stanice Budoucnost aneb nový železniční tunel pod Prahou nazvaný metro S. Jakým úsekům uleví nové metro? Kudy budou příměstské vlaky projíždět skrz metropoli? A jaký je plán s vysokorychlostními tratěmi? Odkud a kam povedou? Nad dlouhodobým rozvojem železnice v Praze a okolí i nad tím, jak se mohou vlaky stát moderní, rychlou a udržitelnou dopravu zítřka, budou v CAMPu diskutovat odborníci ze Správy železnic, ROPIDu, ČVUT a IPRu.

SOUSEDSKÉ SLAVNOSTI ZAŽÍT MĚSTO JINAK

  1. září 2022 celé Česko

Letos se již po sedmnácté v rámci Evropského týdne mobility oživí ulice, dvorky a náměstí po celé republice sousedské slavnosti Zažít město jinak. Letos se jich v režii stovek místních organizátorů a organizátorek zúčastní rekordní počet 190 lokalit v českých a moravských městech a obcích. Téma ročníku zní Bez zábran a chce upozorňovat na mentální i fyzické bariéry ve veřejném prostoru i mezi lidmi. Těšit se můžete na sousedský cvrkot, hudbu, divadlo, workshopy pro malé i velké, dobré jídlo a pití. Pozor, některé lokality se konají i před či po hlavním termínu. Podrobnosti a program jsou na webu zazitmestojinak.cz

Zdroj: Magistrát hlavního města Prahy

Foto 2017: B.Borová, IZDoprava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,32644 s | počet dotazů: 203 | paměť: 20476 KB. | 17.05.2024 - 16:05:01