Blíží se slavný turistický pochod Praha – Prčice


0 0 votes
Hodnocení článku

Pochod PRAHA–PRČICE je nejznámější organizovaný turistický a dálkový pochod v České republice, jehož historie sahá do roku 1966. Myšlenku pořádání pochodu Praha – Prčice poprvé zrealizovali 17. dubna 1966 hlavní redaktor časopisu Turista Ing. Jiří Dvořák a Ing. Karel Kulle ve spolupráci s místním rodákem a sportovním propagátorem Stanislavem Ratajem. Pořadatelem akce je odbor KČT Praha–Prčice, který vznikl roku 1991 z řad dosavadních pořadatelů pochodu, z výboru turistiky MV ČSTV Praha. Letošní ročník se uskuteční v termínu 20. 5. 2023. Během své dlouhé historie si stále zvyšující počet účastníků vyžádal i nabídnutí více tras. Z původní 1 trasy bylo v loňském roce k dispozici již 21 tras a letos stoupl počet na číslo 22. V tomto počtu je zahrnuta i trasa pro vozíčkáře, která začíná v Miličíně.

Důležité informace: Startovné činí 40 Kč za každého účastníka. Trasa označená jako „Dětská“ je určena výhradně pro děti do dovršení 15 let v doprovodu nejvýše 2 osob starších 15 let. Tato trasa je dále přístupná osobám nad 60 let věku. Trasa označená jako „Vozíčkářská“ je určena výhradně držitelům průkazů TP, ZTP a ZTP/P a jejich doprovodu. Trasa Karla Kulleho (70 km, start Praha – metro Háje) je určena pouze pro vyspělé a zdatné turisty, kteří odpovědně posoudí svoji způsobilost k absolvování trasy 70 km. Každý pochodník se účastní na vlastní nebezpečí a případné potíže musí vyřešit vlastními silami a prostředky. Trasu pochodu si účastník zvolí zejména po zvážení svého zdravotního stavu, sil a schopností.

Pořadatel nezajišťuje pojištění účastníků! Jakékoliv případné pojištění si účastník sjednává výlučně sám na své náklady. Ze zaplaceného vstupného ani z účasti na pochodu žádné zvláštní pojištění účastníkovi pochodu nevyplývá.

Elektronické registrace účastníků jsou již otevřeny od 1. 5. 2023.

Seznam tras na https://www.praha-prcice.cz/trasa

 

Zdroj:

www.praha-prcice.cz

Foto:

Město Sedlec-Prčice


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,77567 s | počet dotazů: 211 | paměť: 22612 KB. | 29.05.2024 - 11:26:56