Novoroční ohňostroje a dopravní opatření ve městech


0 0 votes
Hodnocení článku

Letošní Silvestr a Nový rok by mohl být bez ohňostrojů a zábavní pyrotechniky. S touto prosbou se dnes ministra vnitra Vít Rakušan obrátil dopisem na všechny starostky a starosty obcí. V souvislosti s vražednými útoky, které se staly před letošními Vánocemi, požádal Vít Rakušan představitele obcí, aby upustili od plánovaných ohňostrojů. Zároveň je poprosil, aby apelovali i na své spoluobčany, aby se i oni zdrželi používání zábavní pyrotechniky. To nejmenší, co můžeme udělat pro ty, jichž se událost bolestně dotkla, je nezvyšovat nervozitu a neprohlubovat trauma, které násilí zanechalo.

Některé a obce a města již v ohňostroje v plánu letos neměly. Město Olomouc zrušilo silvestrovský ohňostroj. Obyvatelé Prahy se mohou těšit na novoroční překvapení, kdy po celý den v pondělí 1. ledna 2024 budou moci využít zvýhodněné vstupy na oblíbená místa v metropoli, která spravují městské organizace. Praha neplánuje novoroční ohňostroj, videomapping nebo jinou akci tohoto typu.

Kde jsou prozatím ohňostroje plánované?

Hlinsko – Ohňostroj  začíná v 18:00 hodin v pondělí 1. Ledna 2024. Akce se koná v areálu památkové rezervace Betlém Hlinsko. Od 18:00 hodin se ozvou slavnostní fanfáry v podání pozounistů, pro zahřátí se bude podávat teplá medovina a slavnostní přivítání zakončí novoroční ohňostroj. Vítání nového roku pořádá město Hlinsko spolu s MKK Hlinečan. Tradičně také vystoupí starosta města Miroslav Krčil se svým novoročním projevem.

Jihlava – Dne 1. ledna 2024 se bude na Masarykově náměstí rozdávat zdarma svařené víno a čaj. Po celou dobu, tedy od 16:30 do 17:30 hodin, bude hrát na náměstí kapela Bee Band. Pro zájemce bude otevřeno kluziště kolem Morového sloupu a na parkánu vedle Brány Matky Boží. V provozu bude ještě i několik stánků v adventní vesničce. V 17:30 hod. pak přijde na řadu novoroční komponovaný ohňostroj z dílny Leo Válka odpalovaný ze střechy Obchodního domu Prior.

Kolín – Novoroční ohňostroj proběhne 1. 1. 2024 od 18 hodin. Ohňostroj  bude odpálen z lávky na Kmochův ostrov. Lávka bude v čase od 16.30 do 19 h zcela uzavřena z důvodu přípravy a odpálení ohňostroje z lávky na Kmochův ostrov.

Kroměříž – Ukončení roku 2023 si mohou obyvatelé Kroměříže užít společně pod širým nebem. Na Hanáckém náměstí se uskuteční v neděli 31. prosince od 18. hodiny již tradiční silvestrovské rozloučení se starým rokem 2023

Tišnov – Dne 1.ledna 2024 v 17 hod. rozzáří náměstí Míru tradiční novoroční ohňostroj. O technický a vizuální zážitek se postará Theatrum Pyroboli a Ohňostroje SIPO s. r. o.. Odpaliště bude umístěno v prostoru pod radnicí ve spodní části náměstí Míru (v prostoru mezi radnicí a objektem cukrárny, levného textilu a jídelny MEZ). Divácký prostor bude vyhrazen bezpečnostní zónou, která tvoří spojnici mezi rohem radnice a Hotelem Květnice a bude směřovat směrem k horní části náměstí Míru.

Dopravní opatření : Uzavření  parkovišť proběhne na celém náměstí Míru v den ohňostroje od 16.00 hod.do 18.00 hod. Uzavření vjezdu do centra města proběhne od 16.00 do 18.00 hod. Uzavřeny budou křižovatky: Náměstí Míru od ulice Riegrova a Nám. 28. Října, Náměstí Míru od ulice Ráboňova již od ulice Dvořáčkova a od ulice Bezručova, vjezd na Komenského náměstí od ulice Janáčkova, vjezd do ulice Neumannova Plánek bezpečnostních a organizačních opatření.

 

 

Ilustrační foto:

Ladislav Boháč,commons.wikimedia.org

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,22596 s | počet dotazů: 196 | paměť: 20106 KB. | 25.06.2024 - 14:01:40