Bezpečnostní a dopravní opatření v Praze během silvestrovských a novoročních oslav


V souvislosti se silvestrovskými a novoročními oslavami v centru města přijala pražská policie ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy a Dopravním podnikem hl. m. Prahy příslušná bezpečnostní opatření. Během silvestrovských a novoročních oslav budou stovky policistů z pořádkové, cizinecké, dopravní a kriminální služby dohlížet především na bezpečnost osob, dodržování veřejného pořádku a bezpečnost a plynulost silničního provozu. Policisté se taktéž, stejně jako po celé adventní období, zaměří na odhalování majetkové trestné činnosti, zejména kapesních krádeží. Dopravní omezení se budou týkat především Václavského náměstí, jeho okolí a magistrály.

Dopravní omezení:

V úterý 31. prosince 2019 bude od 16 hodin z důvodu zajištění bezpečnosti všech osob pro veškerý automobilový provoz zcela uzavřena oblast Václavského náměstí.

Ve středu 1. ledna 2020 v souvislosti s připravovaným videomapingem promítaným na budovu Národního divadla dojde k omezení provozu na pražské magistrále. Všechny občany a návštěvníky Prahy upozorňujeme, že v době od 18 až do 21 hodin dojde opakovaně k uzavření provozu na magistrále v centru města ze směru od Hlavního nádraží k Nuselskému mostu. Z tohoto důvodu apelujeme na všechny občany, aby pro průjezd Prahou použili okolní komunikace.

Další možná dopravní omezení mohou nastat ve středu 1. ledna z důvodu zajištění bezpečnosti účastníků ohňostroje. V případě potřeby bude na nezbytně dlouhou dobu omezen provoz na Nuselském mostě. Upozorňujeme Pražany a návštěvníky města, že lávky u Nuselského mostu budou v okamžiku započetí ohňostroje tedy od 18 hodin až do jeho ukončení z bezpečnostních důvodů uzavřeny.

Policie prosí návštěvníky města, aby nejezdili do centra svými vozidly a pro parkování vozidel využili záchytná parkoviště na okraji města. Pro další přesun do centra města doporučujeme využít výhradně městskou hromadnou dopravu.

Zdroj: KŘP hl.m. Prahy


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,33761 s | počet dotazů: 200 | paměť: 20367 KB. | 24.05.2024 - 18:16:03