Jak moderní technologie ovlivňuje naše životy


2
0 0 votes
Hodnocení článku

Je sice otázkou, co se dá dnes považovat za moderní technologie, nicméně definici necháme na někom jiném. My se v tomto článku chceme podívat na to, jakým způsobem pozitivně technologie náš život ovlivňují, a především připomenout, jak příjemné některé aktivity díky nim jsou. Třeba mobilní telefony bereme už jako tak nedílnou součást našich dní, že občas zapomínáme, jak opravdu důležité jsou a jak stresujícím situacím bychom museli čelit, kdybychom je po neměli.

Kontakt s lidmi

Někteří z nás si ještě určitě pamatují vůbec první moderní telefony. Těm už naštěstí odzvonilo a dnes máme k dispozici moderní přístroje, díky kterým můžeme snadno kontaktovat kohokoliv, koho potřebujeme. Využít k tomu můžeme také počítač nebo tablet, v podstatě jde ale o to, že technologie nám poskytuje určitý komfort, bez kterého se naši předci museli obejít. Jednak je nedocenitelné, že s mobilem si můžeme zavolat pomoc, když se octneme v nesnázích, případně nemusíme z obchodu dorazit s prázdnou, protože jsme zapomněli seznam. Stačí si ten seznam do něj napsat, především máme ale tu možnost zavolat člověku, s nímž jsme třeba na seznamu pracovali.

To je však ale jen špička ledovce, protože mobilní telefony nám poskytují mnohem více, co se komfortu týče. Na mysli máme kontakt s lidmi, s nimiž se nemůžeme pravidelně vídat. Stačí si představit, že člověk jede na půl roku studovat na druhou stranu světa, a zatímco v minulosti byl odkázán jen na dopisy a občasné telefonáty, dnes není žádný problém si povídat telefonicky nebo třeba přes Skype či MS Teams. A jelikož dnes má po ruce mobilní telefon skoro každý, představa, že bychom přesně tohle dělat nemohli, není úplně příjemná.

1

1

Zábava online

Online můžeme být prakticky pořád včetně cestování či čekání u lékaře. Samozřejmě záleží třeba na tom, jaký vlakem člověk jede, nicméně internetové připojení je už bráno jako standard také v Česku. Za své tuto skutečnost vzalo mnoho společností, které zareagovaly na to, že lidé tráví nejvíce času na mobilu, a tudíž zábavu z webových prohlížečů přenesly do aplikací.

Příkladem tak společnosti je třeba PokerStars. Online poker je velmi populární už od nultých let a stále oslovuje další a další hráče, ovšem asi by se tak nestalo, kdyby PokerStar nevyvinuli svou vlastní mobilní aplikaci, aby se hráči mohli zabavit také mimo domov. Zde už prostě stačí mít trochu štěstí a nacházet se v dopravním prostředku, kde internet funguje, a samozřejmě zařízení, na kterém hrát, ale o tom jsme se bavili už v předchozí části.

K zábavě pro mnoho lidí patří nejen hraní, a tedy třeba sdílení s přáteli i cizími lidmi radost z vítězství v multiplayerových hrách, ale také nakupování. Je o mnoho příjemnější se ponořit do hloubek e-shopů a vybírat klidně hodiny ten správný produkt místo toho, aby člověk pobíhal po nákupním centru. Samozřejmě, někoho to může bavit také, nicméně technologie nám umožňuje procházet sortiment různých značek z domova, a to podstatně efektivněji.

2

2

Informace a práce

Nesmíme opomenout, že díky moderním technologiím máme neomezený přístup k informacím. Zde jde samozřejmě o dvousečnou zbraň, leč faktem je, že kdykoliv si potřebujeme o čemkoliv něco zjistit, stačí nám mobil a připojení. Nemluvíme tady hned o informacích o světovém dění, ale můžeme znovu vzít v potaz nakupování, tady že uprostřed pobíhání po supermarketu není problém si ověřit, kde mají nejvýhodnější cenu. Je to nesmírně komfortní situace, kdy se můžeme informovaně rozhodnout na rozdíl od lidí v minulém století.

A právě dostupnost informací se stala klíčem pro snadnou práci z domova. Není nutné přeci chodit do kanceláře, když notebook a internet máme doma, k informacím se dostaneme přes vzdálený přístup a vlastně pracujeme úplně stejně, ne-li efektivněji. Díky tomu se otevřela možnost pracovat také lidem, kteří z nějakého důvodu ani nemohou do práce docházet. Stačí jim, aby alespoň základně ovládali moderní technologie a mohou se pustit do úkolu.

S tím také souvisí fakt, že dnes člověk může pracovat také na cestách, neboť vlaky i autobusy často poskytují internetové připojení, navíc wi-fi bývá k dispozici také na nádražích či na letištích. Díky tomu je tedy možné zároveň cestovat i pracovat, což dříve zvládají snad jen obchodní cestující.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,01876 s | počet dotazů: 218 | paměť: 20498 KB. | 25.07.2024 - 04:59:10