Kam na letní dovolenou? Objevte kouzlo Istrie


Římský amfiteátr v Pule (Istrie Chorvatsko)
0 0 votes
Hodnocení článku

Istrie je největší poloostrov v Jaderském moři, který se rozkládá mezi zálivem Terst a Kvarner. Je rozdělen mezi tři země: Chorvatsko, Slovinsko a Itálii. Chorvatská část Istrie je nejrozsáhlejší a nabízí mnoho zajímavých míst pro letní dovolenou. Zde je několik tipů, kam se vydat.

Rabac a Labin

Rabac je malebné letovisko na východním pobřeží Istrie, které se pyšní krásnými oblázkovými plážemi a čistým mořem. Je ideální pro rodiny s dětmi, milovníky vodních sportů a pěší turistiky. Rabac je také známý jako „Perla Kvarneru“ díky svému příjemnému klimatu a zelenému okolí. Nedaleko od Rabace leží historické město Labin, které se tyčí na kopci nad mořem. Labin byl kdysi důležitým hornickým centrem, dnes je to malebné městečko s bohatou kulturní a uměleckou scénou. V Labinu si můžete prohlédnout staré město s gotickými a renesančními památkami, navštívit muzeum hornictví nebo si vychutnat výhled na Rabac a ostrov Cres z rozhledny Fortica.

Rabac (Istrie Chorvatsko)

Rabac (Istrie Chorvatsko)

Poreč

Poreč je jedno z nejpopulárnějších letovisek na Istrii, které láká návštěvníky svou bohatou historií, architekturou a zábavou. Poreč byl založen ve 2. století př. n. l. jako římská kolonie a dodnes si zachoval svůj původní urbanistický plán s hlavními ulicemi Cardo a Decumanus. Největší atrakcí Poreče je bazilika Eufrazijeva, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Bazilika byla postavena v 6. století jako součást biskupského komplexu a je jedním z nejkrásnějších příkladů byzantského umění v Evropě. V Poreči si také můžete užít živou atmosféru na nábřeží, procházet se po starobylých uličkách plných obchodů a restaurací nebo se bavit v některém z mnoha barů, diskoték a aquaparků.

Poreč (Istrie Chorvatsko)

Poreč (Istrie Chorvatsko)

Pula

Pula je největším městem Istrie a také jeho kulturním a hospodářským centrem. Pula je známá především svým impozantním římským amfiteátrem, který je jedním z nejlépe zachovaných antických staveb na světě. Amfiteátr byl postaven v 1. století n. l. za vlády císaře Vespasiana a pojme až 20 000 diváků. Dnes slouží jako scéna pro různé kulturní akce, jako jsou koncerty, opery nebo filmový. Kromě amfiteátru si v Pule můžete prohlédnout i další římské památky, jako jsou chrám Augustův chrám, Sergiův oblouk nebo Herkulova brána. Pula je také moderním městem s přístavem, letištěm, univerzitou a bohatým kulturním životem.

Istrie je skvělou destinací pro ty, kteří hledají kombinaci historie, kultury, přírody a zábavy. Je to místo, kde se setkávají různé civilizace, jazyky a kuchyně, které společně tvoří jedinečný charakter tohoto poloostrova.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,33934 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20567 KB. | 22.05.2024 - 04:09:17