6 důvodů, proč se vyplatí zvolit opakovaně použitelné přepravní obaly z PP lehčených desek


word image 161458 1
5 1 vote
Hodnocení článku

Ve zpracovatelském průmyslu a zásobovací logistice jsou přepravní obaly vystaveny řadě náročných požadavků. Objevte nejdůležitější výhody přepravních obalů z polypropylenových desek PP.

1. Trvanlivost.

Kontejnery a obaly používané v průmyslové dopravě by se měly vyznačovat především vysokou odolností a použitelností při vícecyklové práci. Jejich pevnost je základním parametrem, který umožňuje hospodárné využití obalů. Polypropylenové lehčené desky vykazují velmi vysoký stupeň pevnosti, zejména ve vztahu k jejich hmotnosti. Díky tomu jsou ideální pro použití při výrobě opakovaně použitelných přepravních obalů. Průmyslové obaly z PP desek se vyznačují vysokou mechanickou pevností, odolností proti opotřebení a dlouhou životností. Díky použití různých průřezů desek s různými parametry je snadné přizpůsobit výrobu obalů striktně přizpůsobených řešeným úkolům a zatížení.

2. Nízká hmotnost balení.

Polypropylenové vícevrstvé desky jsou lehký materiál s nízkou hustotou. Buňkové desky mají v průřezu vzhled čtvercových trubek spojených navzájem. Dvě vrchní ploché vrstvy jsou spojeny každých pár milimetrů svislým pruhem materiálu po celé délce, v průřezu je vícekomorový panel jako žebřík. Tato konstrukce poskytuje vysokou pevnost a lehkost. A lehké balení znamená stejné výhody, jednodušší manipulaci, při balení a vybalování a levnější dopravu. To jsou velké výhody.

3. Vysoký stupeň ochrany přepravovaných materiálů.

V mnoha průmyslových odvětvích vyžadují přepravované prvky odpovídající ochranu a ochranu před poškozením při přepravě. Například drahé automobilové díly a komponenty, jako jsou světlomety nebo citlivé elektronické součástky, nesmí generovat dodatečné náklady v podobě chybné přepravy a poškození během přepravy. Přehnané však nelze ani náklady na balení a ochranu při přepravě. Ideálním řešením jsou zde proto levné, přesto velmi odolné a pevné obaly z lehčených desek, jejichž relativně silné stěny se vzduchovými kanálky jsou velmi účinným nárazníkem a štítem proti nárazům a rozbití obalu.

4. Přizpůsobení obalu potřebám.

S multicyklickým provozem balení, se stává důležité sladit je s materiály a součástmi, které jsou přepravovány. V průmyslu a výrobě se neustále hledá optimalizace procesů. Jednou z oblastí je samozřejmě optimalizace přepravního řetězce a balení. Kontejnery vyrobené z pp desek jsou relativně snadno vyrobitelný výrobek, lehčené desky lze snadno řezat, ohýbat, svařovat nebo spojovat jinými způsoby. Díky takovým vlastnostem je jednoduché a relativně levné vyrobit obal, který se nejlépe hodí pro danou aplikaci. A řešení na míru jsou nejoptimálnější.

5. Ekologie.

Obalové a přepravní kontejnery vyrobené z komůrkových PP panelů jsou plně recyklovatelné. Zpracování použitých nebo nepotřebných obalů na regranulát je poměrně jednoduchý proces a výsledný materiál lze s úspěchem použít k opětovné výrobě lehčených desek nebo jiných polypropylenových výrobků. Další výhodou opakovaně použitelných obalů obecně je samozřejmě to, že po každém použití obalu nevznikají žádné odpadky a odpad.

6. Ekonomika.

Ekonomika je dominantním problémem ve většině obchodních úvah. Obecně jde v oblasti obalů o co nejlepší kompromis a spojení všech výše uvedených výhod s co nejlepší cenou.
Při zohlednění součtu výhod a vlastností obalů z lehčených PP desek a jejich srovnání s jinými druhy obalů, jako jsou kartony, dřevěné, kovové a plastové obaly, nejlepší poměr mezi vlastnostmi a cenou nabízejí obaly vyrobené celulárních desek. Proto jejich rostoucí popularita v průmyslových aplikacích.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,08146 s | počet dotazů: 210 | paměť: 20398 KB. | 24.06.2024 - 05:59:09