Dopravu v širším centru Prahy omezí Pražský půlmaraton


0 0 votes
Hodnocení článku

Na trať vedoucí historickým jádrem hlavního města vyběhne v sobotu 6. dubna 2024 v rámci 24. ročníku 1/2Maratonu Praha zhruba 15 tisíc běžců. Tradiční sportovní akce si však zároveň vyžádá dílčí dopravní omezení, která se dotknou především centrální části hlavního města. Opatření se bude týkat zákazu parkování i uzavírek ulic na trase závodu, případně v jeho nejbližším okolí. Závod také ovlivní provoz městské hromadné dopravy. Důležitou novinkou letošního ročníku závodu je umístění startu a cíle na Bubenské nábřeží vedle areálu Holešovické tržnice, kde bude také umístěno zázemí závodu. Začátek je naplánován na 10:00 hodin, ukončení se předpokládá kolem 13:00 hodin. Samotná trasa protne městské části Praha 1, 2, 5, 7 a 8, a to zejména v oblastech kolem Vltavy. V dotčené oblasti bude už v předstihu platit zákaz parkování. Trasa závodu totiž musí být s ohledem na bezpečnost běžců zcela uvolněna, proto v případě, že vozidla na místě zůstanou, budou odtažena.

Komunikace, kudy závodníci poběží, budou v době závodu také uzavřeny pro veškerý provoz. Dopravu bude řídit Policie ČR ve spolupráci s Městskou policií Praha. Od 9:00 do 13:30 hodin budou postupně po trase závodu uzavírány ulice a křižovatky. Uvolněny budou v co nejkratším čase. Výjimku tvoří pouze oblast startu a cíle, tedy Bubenského nábřeží (od ulice Komunardů k Argentinské) a ulice Komunardů (mezi Bubenským nábřežím a Jateční), kde bude uzavírka platit už od pátku 5. dubna od 6:00, a to až do soboty 6. dubna do 18:00 hodin.

V Praze 1 se uzavírky týkají komunikací Čechův most, náměstí Curieových, ulice 17. listopadu, náměstí Jana Palacha, Křižovnická, Smetanovo nábřeží, most Legií, Masarykovo nábřeží, Národní, 28. října, Na Příkopě, Celetná, Staroměstské náměstí, Pařížská, Dvořákovo nábřeží, nábřeží Ludvíka Svobody a Těšnovský tunel.

Uzavírky v lokalitě Prahy 2 zahrnují Jiráskův most a Rašínovo nábřeží, v Praze 5 se jedná o Janáčkovo nábřeží, Dienzenhoferovy sady a ulice Zborovská, Svornosti a Strakonická a na území Prahy 7 se závod uskuteční na komunikacích Jateční (uzavřena bude už od 6:00 hodin), Bubenské nábřeží, nábřeží Edvarda Beneše, nábřeží Kapitána Jaroše, Jankovcova a Libeňský most. V Praze 8 budou uzavřeny ulice Štorchova, Voctářova a Rohanské nábřeží.

V souvislosti se závodem bude omezen také provoz některých linek tramvají a autobusů městské hromadné dopravy. Provoz v centru města zajistí především linky metra, které budou případně kapacitně posíleny. Informace o změnách jsou dostupné na webu Dopravního podniku hl. m. Prahy.

Do pátku 5. dubna vždy od 9:00 do 18:00 hodin je dále k dispozici bezplatná dopravně-informační linka: 800 165 102. V den závodu mezi 8:00 a 14:00 hodin pak bude možné navíc využít i linku 800 100 991.

Podrobnosti k závodu 1/2Maraton Praha 2024 k dispozici na webu pořadatele akce.

 

Zdroj:

Magistrát hl. města Prahy

Foto:

B.Borová, IZDoprava.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,19256 s | počet dotazů: 205 | paměť: 20516 KB. | 21.05.2024 - 23:10:16